Kripto Para

MicroStrategy BTC değil, aslında sanat eseri alacaktı!

  MicroStrategy’de CEO’luk koltuğunu Michael Saylor’dan devralan Phong Le, bir konferansta şirketinin Bitcoin (BTC) stratejisini savundu. Le, MicroStrategy’nin BTC adımını atmadan önce bütün adımları değerlendirdiğini belirtti ve “Altın ve hatta sanat eseri bile almayı düşündük” dedi.

  ABD merkezli yazılım şirketi MicroStrategy, kripto para piyasasının seyrini değiştiren şirketlerden biri oldu. 2020 yılı itibariyle Bitcoin (BTC) satın almaya başlayan ve bunu yapan ilk kurumsal şirket olan MicroStrategy, bu kapsamda eski CEO’su Michael Saylor ile birçok kez gündeme gelmişti. Bitcoin destekçisi Saylor, geçtiğimiz hafta CEO’luk görevini Phong Le’ye devretti ve Le, katıldığı bir konferansta şirketin Bitcoin politikası hakkında konuştu. Çarpıcı açıklamalarda bulunan Le, şirketin BTC almadan önce tüm seçenekleri masaya yatırdığını dile getirdi.

  MicroStrategy’nin Yeni CEO’su Le’nin Açıklamaları

  İki yıldır düzenli olarak çeşitli aralıklarla Bitcoin satın alan ve bugüne kadar aldığı hiçbir Bitcoin’i satmayan MicroStrategy’nin yeni CEO’su Phong Le, kısa süre önce yerine geldiği Michael Saylor’un Bitcoin adımlarını destekledi. Ağustos 2020 öncesinde sanat eserleri de dahil olmak üzere birçok varlık alma konusunda inceleme yaptıklarını belirten Le, konuya ilişkin açıklamasında şöyle konuştu:

  “Altından hazine tahvillerine, emlaktan emtiaya ve hatta sanat eserlerine kadar birçok varlık alımı için tartışmalarda bulunduk, birçok inceleme yaptık. Bir yerde dijital varlıklar da konuşmalarımıza girmeye başlamıştı. Bu da oldukça normal bir durum. Sonuçta biz üreten, icat eden ve yenilikçi olan insanlarız.”

  “Beklediğimizin Çok Altında Satış Oldu”

  Phong Le yaptığı açıklamalarda, Eylül 2020 döneminde MicroStrategy’nin Bitcoin politikası ile ilgilenmeyen yatırımcılara yüzde 15 prim ile hisselerden çıkma hakkı tanıdıklarını da belirtti. Bu politikalarında beklediklerinden çok daha az bir satışla karşılaştıklarını ifade eden Le “Bu anlamda beklediğimizin çok altında bir satış oldu. Biz 250 milyon dolarlık satış beklerken sadece 60 milyon dolar elde edilmişti” sözlerini dile getirdi.

  “Uykulu Yazılım Şirketi Olmaktan Çıkardı”

  MicroStrategy’nin eski ve ünlü CEO’su Michael Saylor’un ardından bu koltuğa oturan Phong Le, öte yandan şirketin ticaret hacminin ve hisselerinin Bitcoin stratejileri ile arttığını belirtti. Le, Bitcoin politikasının şirketi “uykulu bir yazılım şirketi” olmaktan çıkardığını ifade etti. Eski CEO Saylor, görevini devrederken şirketin Bitcoin politikasına artık daha rahat odaklanabileceğini dile getirmiş ve şirketin yönetim kuruluna geçiş yapmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle