Kripto Para

XRP hacmi dört kart büyüyerek 148 milyar dolara çıktı

  Son dönemde oldukça volatil bir grafik çizen XRP kripto para birimiyle ilgili önemli bilgiler paylaşıldı. Kripto para basınına damga vuran habere göre XRP hacmi yılın son çeyreğinde 4 kat büyüdü…

  XRP performans raporu her zaman olduğu gibi XRP yatırımcıları tarafından yakından takip edildi. Kripto para basınıyla paylaşılan son duyuruda XRP’nin 2020 yılı son çeyreğinde ne kadar satıldığı açıklandı. Şirket, yılın üçüncü çeyreğinde 81.39 milyon dolarlık XRP satımı yapmasıyla dikkatleri üzerine çekti. 

  Türkiye’de de XRP yatırımı yapan kripto para yatırımcılarının sayısının bir hayli yüksek olduğu biliniyor. Şirketin açıkladığı verilere göre XRP satışı yılın son çeyreğinde 111.12 milyon dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu süre boyuna 34.85 milyon dolarlık alım yapan şirketin net satış miktarı ise 76.27 milyon dolar seviyesinde oldu.

  XRP Hacminde Dört Kat Büyüme

  Yıl içinde dikkat çeken söz konusu satışlar, büyük ölçüde RippleNet’e likidite sağlamak için yapılmıştı. Şirket, RippleNet Cloud’un SOC 2 sertifikası aldığını açıklamıştı. Geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinde günlük 403.5 milyon dolar hacmi bulunan XRP’de rekor seviyelere ulaşılması dikkatlerden kaçmadı. 

  Açıklanan son verilere göre XRP günlük ticaret hacmi son dönemde 1.6 milyar dolar seviyesine kadar çıktı. Bu da bir gün içinde 10 milyar dolardan fazla hacim edildiğini gösteren bir başka veri oldu. Şirket, XRP hacminde meydana gelen yüksek seviye ile birlikte günlük hacim rekorunun kırıldığını duyurmuş oldu.

  SEC Davası Büyük Darbe Vurdu

  Öte yandan XRP yatırımcılarının en çok etkilendiği yıl içindeki gelişmelerden biri de SEC’in Ripple ve iki yöneticisi aleyhinde açtığı menkul kıymet davasıydı. SEC, kayıt dışı menkul kıymet sattığı gerekçesiyle Ripple aleyhinde dava açtığını duyurmasının hemen ardından XRP fiyatı adeta çakıldı. XRP’nin bu sebeple günlük ticaret hacminde 200 milyon dolar azalma olduğu da dikkatlerden kaçmadı. Şirket tarafından yapılan son açıklamada bunun toplam XRP hacminin %12’sine denk geldiği belirtildi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle