Kripto Para

Ünlü milyarder: Kriptolar kalıcı ve topluma faydalı

  Dünyaca ünlü hedge fonu yöneticisi Bill Ackman, kripto para birimlerinin ayı piyasasında olmasına rağmen kriptoya inandığını söyledi. Kripto para projelerine bizzat kendisini yatırım yaptığını belirten ünlü milyarderin olumlu konuşması dikkat çekti…

  Kripto para dünyasının tanıdığı isimlerden Bill Ackman, kripto para sektörünün son durumunu değerlendirdi. Kişisel sosyal medya hesabından açıklamalar yapan ünlü hedge fonu yöneticisi, başlarda kripto sektörüne şüpheci yaklaştığını söyledi: “Başlangıçta bir kripto şüphecisiydim, ancak daha ilginç kripto projelerinden bazılarını inceledikten sonra, kriptonun daha önce üretilmeyen yararlı işletmelerin ve teknolojilerin oluşumunu sağlayabileceğine inanmaya başladım.”

  Milyarder yatırımcı, kriptoda sektöründeki kötü aktörler ortadan kaldırılınca kripto para birimlerinin faydalı olacağını belirtti. Pershing Square Capital Management’ın kurucusu ve CEO’su Bill Ackman, kötü aktörler engellendiğinde kriptonun topluma büyük fayda sağlama potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. FTX iflasına rağmen sektörün ayakta kalacağını belirten Ackman’ın olumlu ifadeleri kripto para topluluğundan büyük ilgi gördü. 

  “Bence Kripto Kalıcıdır”

  Resmi sosyal medya hesabından paylaşımlar yapan milyarder yatırımcı Ackman, regülasyon tartışmalarına parantez açtı: “Bence kripto kalıcıdır ve uygun gözetim ve düzenleme ile topluma büyük fayda sağlama ve küresel ekonomiyi büyütme potansiyeline sahiptir.” Kripto ekosistemindeki tüm yasal katılımcıların sorumluluklarına değinen ünlü yatırımcı şunları söyledi: “Kripto katılımcıları, kriptonun olumlu potansiyel etkisini nesiller boyu geriye götürecek düzenleyici müdahale riskini büyük ölçüde artırdıkları için dolandırıcı aktörleri ifşa etmeye ve ortadan kaldırmaya son derece teşvik edilmelidir.” Ackman’ın varlıklarının yüzde 2’sinden daha azını çeşitli kripto projelerine yatırdığı biliniyor. 

  Helium’da Spekülasyon İddiası 

  Dünyaca ünlü milyarder ve hedge fon yöneticisi Bill Ackman, olumlu kripto projelerinden bahsederken Helium’a vurgu yaptı: “Helium ve diğerleri tarafından cihazları küresel olarak izlemek ve küresel Wi-Fi ağlarına erişimden yararlanan diğer kullanımlar için kullanılan küresel bir Wi-Fi ağı oluşturdu.” Ackman’ın bu paylaşımı kripto para topluluğunun dikkatinden kaçmadı ve tweet’ten kısa bir süre sonra Helium fiyatında yükseliş başladı. Ancak yaklaşık 1 saat sonra yüzde 12 oranında sert satış görünce ünlü yatırımcının spekülasyon yaptığı iddia edildi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle