Kripto Para

MacroStrategy BTC aldığını duyurdu, fiyat fırladı!

  Ağustos 2020 döneminden bu yana Bitcoin (BTC) alımı yapan dev yazılım şirketi MicroStrategy’nin yan kuruluşu olan MacroStrategy de Bitcoin alımı gerçekleştirdi. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un yönettiği MacroStrategy 190,5 milyon dolarlık BTC aldığını açıkladı.

  Kripto para piyasaları, Mart 2020’den sonra toparlanmaya başladı ve bu süreçte piyasaların büyümesine katkıda bulunan bazı gelişmeler yaşandı. Bu gelişmeler arasında en önemlilerinden birisi de MicroStrategy’nin Ağustos 2020’de yaptığı Bitcoin (BTC) alımı olmuştu. Bu hamlesi ile şirket, Bitcoin alan ilk kurumsal şirket olurken, diğer birçok kurumsal şirket de MicroStrategy’nin ardından sektöre giriş yaptı. Böylece MicroStrategy kripto para piyasasına yön veren şirketler arasında yer alırken, şirketin yan kuruluşu olan MacroStrategy de 190,5 milyon dolarlık BTC satın aldı.

  MacroStrategy 4 bin 167 Adet BTC Satın Aldı

  Bitcoin destekçisi olduğu bilinen MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un yönettiği MacroStrategy şirketi de Bitcoin alımı gerçekleştirdi. Şirket geçtiğimiz günlerde Bitcoin satın almak için 205 milyon dolarlık kredi aldığını duyurmuştu ve MacroStrategy şirketi 4 bin 167 adet Bitcoin satın aldı. Bu satın alma işlemi ile birlikte ana şirket olan MicroStrategy’nin elindeki toplam Bitcoin sayısı da böylece 129 bin 218’e ulaşmış oldu. Saylor’un açıklamalarına göre şirket BTC almaya devam edecek.

  MicroStrategy BTC’ler İçin Toplam 3,97 Milyar Dolar Ödedi

  MacroStrategy tarafından yapılan açıklamaya göre yapılan Bitcoin alım işleminde, satın alınan Bitcoin’ler için ortalama 45 bin 714 dolarlık ödendi ve şirketin yaptığı bu duyuru sonrası Bitcoin fiyatında artış yaşandı. Şirket söz konusu bildiriyi yayınladığı sırada 46 bin dolar bandında olan BTC, haberin yayılması ile birlikte 47 bin dolar bandının üzerine çıktı. Öte yandan Michael Saylor da Twitter’dan yaptığı paylaşımda, şu ana kadar BTC için toplamda 3,97 milyar dolar ödendiğini ve toplam satın alma ortalamasının da 30 bin 900 dolar olduğunu bildirdi.

  Saylor Bitcoin’leri Satmayacağını Söylüyor

  Michael Saylor, her fırsatta Bitcoin’in şu an için dünyada alınabilecek tek para olduğunu dile getiriyor ve elindeki Bitcoin’leri de hiçbir şekilde satmayacağını ifade ediyor. MicroStrategy şirketi son olarak Şubat ayı başında Bitcoin satın almıştı ve o dönemde 660 adet BTC alınmıştı. Şirket özellikle de 2021 yılının ortalarından itibaren alımlarını ciddi ölçülerde artırdı ve Kasım 2021’de 7.002 adet Bitcoin satın aldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle