Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 15 Mayıs 2021

  Bitcoin fiyatında hareketli bir gün geride kalırken, günün öne çıkan gelişmeleri fiyat üzerinde olumlu etki yaratmadı. BTC fiyatındaki hareketlilik yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor. Altcoinlerde ise Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) gibi Proof of Stake algoritmasına sahip projeler yatırımcılarına kazandırmaya devam etti.

  15 Mayıs Cumartesi günü kripto para piyasasını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Elon Musk, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) özellikle fosil yakıt tüketimi nedeniyle çevre dostu olmadığını vurgulamıştı. Bunun üzerine ünlü milyarderin eleştirilerinin hedefinde olan Bitcoin madencilik tesisinde değişim ve iyileştirme çalışmaları başlatıldı. Öte yandan Elon Musk'ın 8 Mayıs'ta katıldığı Saturday Night Live bölümünden beri 20 milyar dolar kaybettiği ortaya çıktı.

  Twitter CEO'su Jack Dorsey, Bitcoin ile ilgili son gelişmeleri yorumlarken Elon Musk’a da yanıt verdi. Dorsey, hiçbir kurumun veya kişinin Bitcoin’i durduramayacağını veya değiştirmeyeceğini belirterek, Bitcoin’in insanlarla kurumları değiştireceği fikrine katıldığını söyledi. 

  Ödeme şirketi Square’in baş yatırım sorumlusu Amrita Ahuja, Financial News’e daha fazla Bitcoin satın alma planlarının bulunmadığını belirtti. BlackRock Financial Management CIO'su Rick Rieder, Elon Musk'ın Bitcoin'i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeme kararına karşı çıkan ünlü isimler arasında yer aldı. 

  Tesla, Bitcoin ile ödeme kabul etme kararından vazgeçiş BTC’ye desteğini kesince kripto para piyasasındaki yeşil enerji tokenlarının fiyatları uçuşa geçti. Bitcoin madenciliğinde fosil yakıt kullanımının giderek artmasından endişe duyduğunu açıklayan Elon Musk'ın paylaşımı yeşil enerji tokenlarına yaradı

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC fiyatındaki düşüş trendi devam ederken, analistler tarafından kritik görülen 50 bin dolar altına inildi. BTC fiyatı, kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre yüzde 3.48 oranında değer kaybıyla 49.167 dolardan fiyatlanıyor. Popüler altcoinlerin hemen hemen hepsinde düşüş sinyalleri görülüyor. 

  BTC algoritmasından farklı bir algoritma kullanan Cardano ve Polkadot, günün en çok kazandıran kripto para birimleri olmayı başardı. ADA fiyatında güncel verilere göre yüzde 20 oranında artış gerçekleşirken, DOT fiyatında da yüzde 8 oranında değerleme görüldü. XRP de yatırımcısını sevindiren altcoinler arasında yer aldı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle