Kripto Para

Ünlü milyarder 5 yıl sonraki BTC tahminini paylaştı!

  Piyasa uzmanları, analistler ve grafik yorumcularının fikirleri bir yana, kimliklerin açık ederek milyon dolarlık alım yapan yatırımcıların fikirleri de kripto para sektöründe geniş yer bulmakta. Gündemde olan yasal düzenleme çalışmaları ve piyasa dalgalanmalarına rağmen büyük yatırımcıların ilgisi Bitcoin’e devam ediyor. 

  Milyarder yatırımcı Chamath Palihapitiya, geçtiğimiz gün CNBC’de katıldığı bir programda Bitcoin hakkında yorumlarda bulundu. Konuşması sırasında Bitcoin’e kendisinin de 100 milyon doların üzerinde bir yatırım yaptığını belirten  ünlü yatırımcı, kripto paraları yasaklamanın neredeyse imkansız olduğunu kendisinin kişisel olarak yatırımlarına devam edeceğini duyurdu. 

  İnternetin Derin Yapıları

  SEC Başkanı Gensler’in yasalardan kaçanların vergi kaçakçıları ile aynı kefede olduğunu söylediği açıklamasının hatırlatılması üzerine Palihapitiya’nın cevabı kripto paraları yok etmenin çok zor olduğu ve şimdiye kadar internet ortamının ortaya çıkardığı en derin ve karmaşık yapılar olduğu yönünde oldu. 

  10 Yıldır Bu Sektörde Yatırımcı

  Kripto para sektörü tarafından yakından takip edilen ve tanınan isim, 10 yıldır bu sektörde bir Bitcoin taraftarı olması ile biliniyor. Ünlü isim BTC’ye ilk yatırımını piyasaya çıkışından yalnızca birkaç yıl sonra 2012 yılda yaptı. Ünlü yatırımcı bu yıl başında yaptığı bir açıklamasında ise BTC fiyatları ile ilgili olarak 5 yıl içerisinde 200 bin doların üzerine çıkması halinde kendisinin şaşırmayacağını belirtmişti. Katıldığı programda da geleceğe dair tahminlerinin sorulması üzerine oturduğu yerden bir fiyat tahmini yapmaya bıraktığını açıkladı.

  Palihapitiya, Bitcoinin 21. yüzyılın altını olduğunu ve artık önğnğ almanın imkansız olduğunu belirterek  “ Açık bir şekilde şunu söyleyebilirim ki BTC altının yerini almış durumda, piyasa değeri giderek artacak” dedi. Bitcoin’in milyonluk yatırımcılarının bu tarz açıklamaalarda bulunmasını ise analistler bazı dönemlerde manipüle hareketi olarak yorumlasa da ispatlanmış yatırımları olan kişilerin düşüncelerinin daha samimi olacağını vurguluyor.

  Yatırımcılar Arasında Popüler

  Yatırımları ile bir BTC balinası olan Palihapitiya da kripto para sektörü tarafından samimiyetine inanılan isimlerden birisi haline gelmiş durumda. Yaptığı yatırımları da kimliğini açık bir şekilde beyan eden milyoner, özellikle 1 BTC’nin altında varlıklara sahip yatırımcılar için popüler bir simge haline geldi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle