Kripto Para

BTC piyasasında dengeler değişti! Ayılar avantajı kaptı

  Lider kripto para birimini Bitcoin spot piyasalarda hareketli bir grafik çizerken opsiyon piyasası da yakından takip ediliyor. Yakında sona erecek 1.55 milyon dolar değerinde BTC opsiyon vadesi öncesi dengeler değişti…

  İşlem hacmine göre kripto para piyasasının en büyük dijital varlığı olan Bitcoin (BTC), sadece kendi yatırımcılarından değil bütün kripto para yatırımcılarından ilgi görüyor. Sektörün en çok takip edilen kripto para biriminde yaşanan sert düzeltmenin sonrasında toparlanma savaşı sürüyor. 

  Kripto para dünyasının önde gelen analistler, son düzeltme hareketine sebep olarak Binance kripto para borsasına yatırılan 9 bin BTC olduğunu öne sürüyor. Bazı uzmanlar ise Çin’de kömür madenciliği kazanının neden olduğu “BTC hash rate” oranına dikkat çekiyor. Henüz net olarak karar verilemese de opsiyon piyasası yapıcıları bu düzeltmeden sonra pozisyonlarına ayar çekmek durumunda kaldı. 

  Bitcoin Boğaları ve Ayıları Savaş Halinde

  Bitcoin opsiyon piyasası grafiğine ve verilerine bakıldığında ilk etapta görünüşün oldukça dengeli olması dikkat çekiyor. Özellikle Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından yatırımcıların koruma sağlayan opsiyonlara daha fazla yönelmesi normal karşılanıyor. 

  Nötr ve yükseliş öngören alım opsiyonları alıcılar bu konuda koruma verse de düşüş öngören satım opsiyonları için koruma sağlıyor. Bu sebeple BTC opsiyon piyasasında boğalar ve ayılar arasında bir dengeli bir savaş sürüyor. Ancak 1.55 milyon değerindeki BTC opsiyonlarının vadesinin dolma tarihi yakınlaştıkça alım opsiyonlarının gerilediği dikkatlerden kaçmıyor. 

  Avantajı Bitcoin Ayıları Ele Geçirdi

  Lider kripto para biriminin fiyatında yaşanan son çakılmadan sonra opsiyon piyasasındaki pozisyonların BTC ayılarından yana olduğu görülüyor. Opsiyon piyasasında açık pozisyonların değerinin 1,13 milyar dolar olduğu göz önüne alındığında bu durumda BTC ayılarına 450 milyon dolarlık bir avantaj sağlıyor. 

  Kripto para piyasasında her geçen gün volatil bir grafik çizen Bitcoin fiyatının ne yöne gideceği merak konusu oldu. Bazı kripto para analistleri, lider kripto paranın yoluna devam edebilmesi ve yıl sonu hedeflerinin yakalanması için sert düzeltme ile karşılaşabileceğine dikkat çekiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle