Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 22 Mayıs 2021

  Bitcoin ve diğer kripto para fiyatlarında yeniden toparlanma sinyalleri gelmeye başladı. Sert düşüşten sonra piyasaya yansıyan olumlu haberlerin etkisi ile BTC ve altcoin fiyatlarında yükselişler başladı.

  22 Mayıs Cumartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü etkinlikleri kripto para yatırımcıları ve traderlar tarafından yine unutulmadı. Milyarder iş insanı David Rubenstein, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin uzun yıllar boyunca finansal ortamın bir parçası olarak kalacağını söyledi. 

  Çin’den gelen peş peşe kripto para madencilik önlemleri, Bitcoin hash rate oranını olumsuz etkiledi. Uzmanlar, Bitcoin ağının işlem gücünü ölçmek için kullanılan hash rate oranının geçtiğimiz aylarda olduğu gibi dip seviyelere doğru gerilediğine dikkat çekti. 

  Zincir içi verilere göre, Bitcoin fiyatındaki çakılma öncesinde yüklü miktarda BTC satan bir gizemli bir balina, sattığı önemli bir miktarı yeniden satın aldı. Tartışmaların odağındaki isim Tesla CEO’su Elon Musk, fiat para ile kripto paralar arasında savaş yaşandığını söyledi. Ünlü milyarder son açıklamasında Bitcoin ve kripto paraları desteklediğini ifade edince BTC fiyatında toparlanma hız kazandı. 

  Bir süre önce Ethereum (ETH) fiyatının yükselmesiyle milyarder olan Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, son düşüşten olumsuz etkilendi. ETH fiyatındaki gerileme sebebiyle Buterin’in serveti de geriledi ve genç milyarderler listesinden ismi çıkartıldı. Ripple şirketi Coinbase gibi birkaç üst düzey borsanın yakın zamanda 64 milyon XRP’ye yakın bir miktarı hareket ettirdi

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Lider kripto para birimi piyasaya yansıyan olumlu haberlerin etkisiyle yeniden yükselmeye başladı. Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre Bitcoin fiyatında yüzde 4’ün üzerinde artış yaşandı

  Altcoin fiyatlarında da hızlı bir toparlanma süreci başlarken Ethereum fiyatındaki kayıplar azaldı. Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) fiyatları yeniden pozitif görünüme geçti. Cardano ayrıca bu yükselişle birlikte en değerli kripto para birimleri listesinde Binance Coin (BNB) geçerek 3. sıraya yükseldi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle