Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 5 Haziran 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı yeşillenerek başladığı 5 Haziran Cumartesi gününde yine düşüş hareketleri gösteriyor. Kripto para yatırımcılarının yükseliş beklentisi devam ederken, kripto para basınına yansıyan haberler piyasayı olumsuz etkiledi. BTC fiyatında düşüş başlamasının ardından bazı popüler altcoin fiyatlarında da geri çekilmeler görülüyor.

  5 Haziran Cumartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatına etki eden gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Çin’li kaynaklar, Çin’in Twitter’ı olarak görülen Weibo’nun çok sayıda kripto para hesabını engellediğini belirtti. Bu yasaklar, kripto para sektörünün tarihindeki en büyük sosyal medya yasakları olarak tanımlandı. Çin’deki kripto para fenomenlerinin hesaplarını askıya alan Weibo haberinin ardından BTC fiyatında hızlı düşüş başladı. 

  Milyarder bir yatırımcı ve eski bir hedge fonu yöneticisi olan Mike Novogratz, dünyanın en değerli dijital para biriminin ödemeler için ideal bir yöntem olmadığını belirtti. New York merkezli ofis geliştirici firma KPG Funds, kiracılarının kiralarını Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile ödemelerine izin veriyor.

  Altcoinlerde ise Bitcoin ve Dogecoin gibi kripto paralarla ilgili tweet atmasına alıştığımız Elon Musk, bu sefer farklı bir kripto para biriminin fiyatını yükseltmesinde etkili oldu. Yetişkinler için tasarlanan CumRocket platformunun tokenı CUMMIES fiyatı Elon Musk’ın paylaşımdan sonra rekor kırdı

  Tesla CEO’su Elon Musk tarafından en çok tercih edilen en büyük meme-coin’i ve beşinci en büyük altcoin olan Dogecoin (DOGE) fiyatındaki yükseliş dikkat çekti. DOGE fiyatı haftalık bazda, lider kripto para birimi Bitcoin’i ve en büyük altcoin olan Ethereum’u geçti. Öte yandan popüler altcoin projeleri DOGE ve SHIB, artık Bitrue’de teminat olarak kabul ediliyor.

  Tesla CEO’su Elon Musk, dün paylaştığı “Bitcoin ve kırık kalp” emojisinden sonra bugün de Twitter profil resmini “Bitcoin lazer gözlere” çevirerek dikkatleri üzerine çekti. Bitcoin destekçilerinin kullandığı bu profil resmine geri dönen ünlü milyarder kafalarda soru işareti yarattı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre Bitcoin (BTC) fiyatı yüzde 2.23 oranındaki kayıpla 35.915 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoinler arasında Ethereum ve Cardano fiyatında büyük değişiklik gözlemlenmezken DOGE fiyatındaki artış yatırımcısını sevindiriyor. DOGE yüzde 4.53’ten fazla değer artışıyla günün en çok kazandıran altcoin projeleri arasında öne çıkıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle