Ünlü analist tarih vererek anlattı! BTC in, altcoin out

  Geniş bir kitle tarafından takip edilen popüler kripto analisti Benjamin Cowen, şaşırtıcı analizi ile altcoin yatırımcılarının kafasını karıştırdı. Bitcoin’de iyi bir performans bekleyen Cowen, aynı düşünceleri altcoin’ler için paylaşmıyor.

  Yükselişe devam eden Bitcoin (BTC) ve altcoin piyasalarında yüzler gülüyor! Altcoin’lerde öne çıkan hareketler ile yatırımcıların yüzünün güldüğü piyasalara ilişkin paylaşılan bir analiz tüm yatırımcıları düşündürdü. Ünlü kripto para analisti Benjamin Cowen BTC için olumlu görüş paylaşırken, altcoin’ler için ümitli olmadığını söyledi.

  “Bitcoin Hâkimiyeti Yükselecek”

  Benjamin Cowen, 780 bini aşan abonesine seslendiği YouTube yayınında kripto para piyasalarına ilişkin beklentilerini paylaştı. Bitcoin performansını beğenen ve ilerleyen günlerde BTC’de daha iyi bir performans bekleyen Cowen, “BTC iyi bir seçim” ifadeleri ile söze başladı.

  Analist, BTC’nin yönünden bağımsız olarak yaptığı değerlendirme ile sözü Bitcoin hâkimiyetine getirdi. Bitcoin hâkimiyeti hakkında Cowen,” BTC patlasa da patlamasa da BTC hakimiyeti her iki şekilde yükselmeli. Tezimiz bu: Bitcoin’in hâkimiyeti, Bitcoin’in yükselmesi ya düşmesinden bağımsız olarak yükselmeli.” ifadelerini kullandı.

  “Altcoin’ler Riske Değmez”

  BTC hâkimiyetine ilişkin görüşleri ardından sözü altcoin’lere getiren Cowen,” 2022’de başladığımızdan beri, altcoin’lerin Bitcoin’e kıyasla riske değmeyeceğini söyledim. Henüz riske değeceklerini düşünmüyorum ama bu, bazılarının ABD doları çiftlerinde dibe vurmadığı anlamına gelmiyor.” ifadeleri ile altcoin’ler için olumsuz görüş beyan etti.

  Cowen ayrıca düzenleyici riskine atıfta bulunarak, Bitcoin’in düzenleyicilerin daha az dikkatini çekeceğini savunuyor. Bu düşüncesini açıklarken, “Bitcoin şu anda daha iyi bir tercih olmaya devam ediyor. Temel bir nedenden ötürü bu neden olabilir? Bence düzenlemeler.” ifadelerini kullandı.

  Altcoin Piyasası İçin Tarih Verdi

  Kısa vadede gerek düzenlemeler gerek BTC hâkimiyeti nedeniyle Bitcoin’e şans veren analist, altcoin piyasasına ne zaman döneceğini de takipçileri ile paylaştı. Cowen altcoin yükselişi ile ilgili, “Bitcoin, altcoin piyasasının sahip olduğu türden bir düzenleyici incelemeye sahip olmayacak ve bence 2023 muhtemelen bu düzenlemeler bağlamında altcoin’ler için zor bir yıl olacak. 2024’e ve hatta belki 2023’ün sonlarına geldiğimizde, maksimalist şapkamı çıkaracağım ve muhtemelen altcoin piyasasına geri döneceğim.” ifadeleri ile boğa sezonu için tarih verdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle