Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 16 Haziran 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında hareketli bir gün yaşanırken, 40 bin dolar seviyesinde tutunamayan BTC yatırımcılarını endişelendirdi. Uzun süre kritik olarak görülen bu seviyede kalma savaşı veren Bitcoin fiyatında satış baskısı ağır gelince fiyatta gerileme yaşandı. BTC düşüşüne paralel bir şekilde popüler altcoin fiyatları da anında hızlı düşüş hareketine başladı.

  16 Haziran tarihinde Bitcoin ve altcoin fiyatlarında önemli gelişmeleri özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para piyasası da dahil olmak üzere küresel piyasalarda tüm gözler, bugün gerçekleşecek olan Fed toplantısına çevrildi. Fed toplantısından çıkacak faiz kararı ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın yapacağı açıklamalar, kripto para yatırımcıları tarafından da merakla takip edilecek.

  ABD'li yatırım bankası Goldman Sachs, önümüzdeki aylarda Ether türev ürünleri sunmayı planlıyor. Dev banka, kurumsal müşterilerden Ethereum türev ürünlerine yönelik yoğun bir talep olduğunu ve bu talebin devam edeceğine inandıklarını açıkladı. 

  ABD'li finansal hizmetler şirketi Fidelity Investments'ın küresel makro yönetcisi Jurrien Timmer, Bitcoin fiyat düşüşlerinin sonlandığını ileri sürdü. MicroStrategy’nin CEO’su olarak tanınan Michael Saylor, mevcut durumdaki belirsiz ekonomik zaman diliminde Bitcoin’in altından daha iyi bir yatırım olduğunu iddia etti

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nuna (SEC) yeni bir başvuru yapan Morgan Stanley, dördüncü Bitcoin fonu için resmen harekete geçti. Hindistan’daki 15 banka, Blockchain teknolojisini kullanarak ülke içinde Kredi Mektuplarını işlemek için yeni bir şirket kurdu.

  Dünya çapındaki yatırım fonlarının, çeşitli yatırım araçlarına yayılmış şekilde toplamda 43.2 milyar dolarlık Bitcoin tuttukları belirlendi. Real Vision şirketi CEO'su Raoul Pal, güvendiği iki çeşit kripto para grubu olduğunu söylerken portföyünde yer alan varlıkları da açıkladı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para basınında büyük yankı bulan bu gelişmelerin ışığında lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında geri çekilmeler görülüyor. BTC fiyatı güne yeşil yakarak başlamış olsa da yüzde 3.55 oranındaki kayıpla 38.640 dolar seviyelerine kadar geriledi.

  BTC fiyatındaki bu düzeltme altcoinlerde daha şiddetli hissedildi. En değerli ilk 10 kripto para birimi içindeki bütün altcoinler düşüş sinyalleri verirken en fazla kayıplar yüzde 5’in üzerinde değer kaybeden ETH, BNB ve DOT kripto paralarında oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle