Kripto Para

ADA kurucusunun açıklaması ADA fiyatına etki eder mi?

  Kripto para piyasalarında son günlerde görülen yükseliş trenine binen Cardano (ADA), kurucusu Charles Hoskinson’un yaptığı bir açıklama ile yükselişlerine devam edeceğini sinyallerini verdi. Birçok analist, Hoskinson’un açıklamaları sonrasında ADA’nın yükseliş trendini sürdürebileceğini dile getiriyor.

  Kripto para piyasaları son dönemlerde başta Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) olmak üzere yukarı yönlü görülen hareketliliklerle canlandı. BTC ve ETH’nin üst üste gösterdiği ataklar, piyasaları da genel anlamda bu yöne doğru hareketlendirdi. Bu hareketliliklerden payını en iyi şekilde alanlardan biri de Cardano (ADA) oldu. ADA %20’den fazla değer kazancı elde ederek, piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para arasında en iyi performans gösteren varlıklardan biri oldu. Ancak Cardano’daki bu değer artışlarının, bununla sınırlı kalmayacağının sinyallerini gösteren bir gelişme yaşandı.

  Cardano’nun kurucusu ve aynı zamanda Input Output Hong Kong’un CEO’su olan Charles Hoskinson, 11 Ağustos tarihinde bir açıklama yaptı. Hoskinson’un açıklamalarının, AFA üzeridne pozitif bir etki oluşturabileceği düşünülüyor. Birçok analist, bu açıklamalara bağlı olarak ADA’nın pozitif fiyat performansının sürebileceğini ifade ediyor.  Son 7 günde ADA’daki değer artışı %33 seviyesine kadar ulaştı. Bu değer artışıyla birlikte, analistler ADA için 1,78 dolar seviyesinin bir direnç bölgesi haline geldiğini ifade etmeye başladı.

  Analistler ADA Fiyatı İçin Ne Diyor?

  ADA, 16 Mayıs tarihinde piyasalar çöküşe geçmeden önce 2,46 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırmıştı. Şimdi ise birçok analist, ADA’nın 1,78 dolarda bir dirençle karşılaşabileceğini ifade ediyor. Analistler, bu direncin aşılması durumunda 2 dolarlık seviyenin, ardından gelebilecek seri yükselişlerle fiyatın 2,50 dolar seviyesine kadar çıkabileceğini ifade ediyor. Bu olası yükseliş, ADA için yeni bir ATH anlamına gelir.

  Charles Hoskinson’un Açıklamaları

  Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, yaptığı açıklamasında ADA için uzunca bir süredir beklenen akıllı sözleşme lansman tarihinin, Cuma günü duyurulacağını dile getirdi. Hoskinson açıklamasında “Ortaklar ve diğer insanlarla çok sayıda görüşme yaptık ve görünüşe göre Cuma günü tarihi duyurmak için açıklamalar yapacağız” dedi. Hoskinson’un işaret ettiği güncelleme lansman tarihinde ADA Alonzo hard forku ile karşılaşacak.

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle