Analist 10 kat artacağını düşündüğü altcoini açıkladı

  Nisan ayının üçüncü haftası kripto para piyasaları için oldukça kötü geçti. Bitcoin (BTC) öncülüğünde yaşanan düşüş trendlerinde, ünlü bir analist olan Adam Cochran 2 altcoine dikkat çekiyor. Analiste göre işaret ettiği altcoin 10 kat yükseliş elde edebilir.

  Kripto para piyasalarında 23 Nisan Cuma günü çok sert değer kayıpları kaydedildi. Bitcoin (BTC) bu tarihte 47 bin dolar bandına kadar geriledi. Bitcoin’deki bu değer kayıpları, hemen hemen tüm altcoinlere de benzer şekilde yansıdı. Ancak bu düşüş trendinde Ethereum’un (ETH) düşüşlerini sınırladığı ve piyasaya göre yatay seyrettiği gözlemlendi. Öte yandan Solana’nın (SOL) piyasalar eksi yöndeyken artış elde ettiği gözlemlendi.

  Analist SOL’u ETH Rakipleri Arasında, Farklı Bir Noktada Gösteriyor

  Piyasalarda sert değer kayıpları yaşanırken Ethereum ve Solana’nın fiyat hareketlilikleri dikkat çekiciydi. Ünlü analist ve kripto para araştırmacısı Adam Cochran da bu konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Analist, ETH ve SOL ile ilgili olarak önemli bulduğu detayları takipçileri ile paylaştı. Cocrhan bahsettiği her iki altcoinin de yükseliş yaşayacağına inanıyor.

  Twitter üzerinden takipçileri ile analizlerini paylaşan Cochran, analizlerini 33 tweetten oluşan bir seri ile dile getirdi. Cochran, paylaşımlarında ilk olarak SOL’a dikkat çekti. Ünlü analist, SOL’un ciddi yükselişler elde ederek, piyasa değeri bakımından en büyük 5 kripto para arasına gireceğini düşünüyor. Analiste göre Solana; Polkadot (DOT), Binance Coin (BNB) ve Cardano (ADA) gibi altcoinler gibi Ethereum’un rakipleri arasında yer alıyor. Ancak Cochran, bu alanda SOL’un çok daha farklı olduğunu savunuyor.

  Analistin SOL ve ETH’den Beklentileri

  Açıklamalarında Ethereum ve Solana’yı özellikleri ile kıyaslayan Cochran, Ethereum’un merkezsiz olma özelliğini maksimuma çıkarmak istediğini ifade etti. Öte yandan analist SOL’un ise optimizasyon odaklı olduğunu savundu. Analist, Ethereum’un CPU ve Solana’nın da GPU olduğunu, her ikisinin de farklı kulvarlarda optimizasyon odaklı olduğunu ifade etti.

  Analiste göre ETH merkezsiz olma açısından 10’da 10 seviyesine ulaşacak, SOL da bu alanda 10’da 8 seviyesine ulaşacak. Bu gelişme esnasında her iki altcoinin de değerini artıracağına inanan Cochran, SOL’un değerini yaklaşık 10 kat artırarak 300 dolar ile 350 dolar arasına geleceğini düşündüğünü ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle