UNFI Token Nedir? UNFI Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  Bu yazımızda, staking ve akıllı kontrat oluşturma işlemleri ile yakından ilgilenenlerin gözdelerinden olan UNFI Token hakkında bilgileri sunacağız. UNFI Token nedir, proje amacı, avantajları, dezavantajları, gelecek fiyat tahmini ne, nereden, nasıl alınır sorularına yanıt verdik.

  UNFI Token Nedir?

  UNFI Token, DeFi projelerinden biri olan Unfi Protocol DAO’nun yerel kripto para birimidir. UNFI Token ise merkeziyetsiz finansal işlemlerin tümü yapılır. Diğer yandan Unfi Protocol DAO’da akıllı kontrakları devreye almak için UNFI Token kullanılır. UNFI Token, Unfi Protocol DAO’da birden fazla token ile takas edilebilir. Çünkü proje diğer DeFi ekosistemler ile işbirliğine açıktır. UNFI Token merkeziyetsiz AMM teknolojisine göre çalışan kripto para birimidir. UNFI Token, AMM teknoloji sayesinde manipülasyonlardan uzak işlem yapmak isteyenler için ideal tokenlar arasındadır.

  Proje Amacı ve Whitepaper

  UNFI Token projesinin amacı AMM teknoloji ile hem yatırım işlemlerini hem de Defi işlemlerini daha güvenilir hale getirmektir. Projenin AMM teknolojisi sayesinde yatırımcılar, manipülasyondan uzak ve gerçek zamanlı alım satımı yaparlar. Diğer yandan proje, Utrade adlı bir ürünü sunarak, akıllı kontrakları kullanmayı mümkün kılar. Diğer DeFi ekosistemler ile etkileşimde olan Unfi Protokol DAO’da birden fazla token ile alım-satım yapılırken Ethereum ağ tabanında işlem gerek duyulmaz. 

  UNFI Coin Yorum

  UNFI Coin hakkında yorum yapan yatırımcılar; Ethereum ağındaki hızdan daha yüksek bir hız ile merkeziyetsiz finansal işlem yapabildiklerini açıklamışlar. Yatırımcılar yorumlarında özellikle akıllı sözleşmeler için UNFI Token ile Ethereum ağ tıkanıklığına takılmadan işlem yapabildiklerini belirtiyorlar.

  UNFI Token Geleceği

  UNFI Token geleceği hakkında yorum yapan kripto para analistleri değer kazanımı yönünde tahminlerini sundular. Analistlere göre DeFi protokoller arası geçişi ve çok sayıda token ile işlemi sunan proje platformu ilgi çekmeye devam edebilir. Analistler UNFI Token’ın 2021 sene sonuna en yakın dönemde 11.50 dolar seviyesine çıkış yapabileceğini tahmin ediyorlar.

  UNFI Token Fiyatı

  Kripto para borsalarında güncel 1 UNFI fiyatı %unifi-protocol-dao+try% TL. Döviz cinsinden ise %unifi-protocol-dao+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, UNFI 24 saatte %unifi-protocol-dao+yuzde%.

  UNFI Token Nereden Alınır?

  UNFI Token satın alınan yerler, Binance, Gate.io, KuCoin gibi kripto para borsalarıdır. İnternetten rahatlıkla erişim sağlanan bu kripto para borsası platformlarında hesabı ve bakiyesi olanlar, UNFI Token ve işlem listesinde olan diğer kripto paralar ile ticari işlemlere başlayabilirler. 

  UNFI Token Nasıl Alınır?

  UNFI Token satın almak için yapılması gerekenler şunlardır:

  • 1. Adım: UNFI Token’ın işlem gördüğü Binance, Kucoin, Gate.io borsalarından tercih edilene giriş gerçekleştirilmelidir.
  • 2. Adım: Borsanın ana sayfasından hesap açılış sekmesine girilerek, gelen kimlik tanımlama adımları eksiksiz tamamlanarak hesap açılışı sağlanmalıdır.
  • 3. Adım: Oluşturulan hesaba borsanın para yatırma işlem menüsüne giriş ardından, para transfer edilir.
  • 4. Adım: Bu aşama sonrasında borsadan, UNFI Token paritesinin bulunduğu satın alma işlem sayfasına gidilmelidir.
  • 5. Adım: Satın alma sayfasındaki güncel fiyattan veya daha uygun fiyat girişinden UNFI Token alım emri tanımlanmalıdır.
  • 6. Adım: Satın alınan UNFI tokenlar kripto para borsası hesabının çevrimiçi cüzdanında veya daha güvenli olan donanım cüzdanda saklanabilir.

  Tüm adımların doğru biçimde tamamlanması ardından satın alma işlemi başarıyla yapılır.

  Avantajları Neler?

  UNFI Coin avantajları:

  • Pasif Gelir ve Faiz Kazancı: UNFI Token sahipleri proje ağında ve cüzdanlarında token kilitleyerek yani stake ederek yeni token bakiyesi kazanırlar. UNFI Token ağda yer alan diğer kullanıcılara borç olarak sunulabilir ve üzerinden faiz getirisi alınır.
  • Akıllı Kontrakt: UNFI Token sahipleri yine proje ağında akıllı kontrakları oluşturabilir ve bunlar üzerinden güvenli merkeziyetsiz finansal işlem yapabilirler. 
  • Hız: UNFI Token, kripto para takasında veya cüzdanlar arası transferde kullanıldığında işlem onayları düşük bekleme süresinde alınır. 

  Dezavantajları Ne?

  UNFI Coin dezavantajları:

  • Fiyat Takibi: UNFİ Token kripto para piyasasını  volatil yapısına göre anlık fiyat değişimi yaşadığından sürekli fiyat takibini neredeyse zorunlu hale getirir. Bu işlem için zaman ayrılması gerekir. 
  • Saldırı Riski: Sanal cüzdanda saklanan UNFI Token ağda saldırı olması halinde risk altına girebilir. Fakat, çevrimdışı modda saklama niteliği olan donanım cüzdanların kullanılması halinde risk ortadan kalkar.

  UNFI Token diğer tüm DeFi ekosistemler ile entegre olmayı hedefleyen büyük bir projedir. DeFi ise son dönemlerde oldukça popüler. Bu yüzden dezavantajları yok denecek kadar azdır.

  Sonuç

  UNFI TCoin, Unfi Protocol DAO’da işlem yapmaya imkan sağlayan kripto paradır. Merkeziyetsiz finansal işlemlerde kullanılır. Analistler UNFI Token’ın 2021’de değerlenebileceğini tahmin ediyorlar. Hedeflenen fiyatlara ulaşabilir ise, 2021 sonunda etkili kar sunabilecek.

  ETH ve BSC ağında işlem gören bir token olan UNFI, 10 milyon gibi düşük bir arza sahip. Binance gibi büyük bir borsada da listelenmiş olan UNFI, kripto para yatırımcılarının radarında olmayı sürdürüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle