Unifi Protocol DAO Price (UNFI) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  DeFi projelerinin yükselişe geçtiği dönemin en çok konuşulan kripto para birimlerinden olan UNFI, ATH seviyesinden uzak fiyatlaması ile dikkat çekiyor. Modern finans için blockchain’i şekillendirmeyi hedefleyen Unifi Protocol DAP Price projesinin merak edilen yönlerinin ele alındığı rehber yazımızdan UNFI Coin nedir, hangi borsalarda listelenir, artıları, eksileri ve benzersiz yönleri nelerdir gibi merak edilen soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

  Unifi Protocol DAO Price (UNFI) Coin Nedir?

  Unifi Protocol DAO Price projesi, yeni nesil DeFi geliştirmesi için yapı taşları sağlayan, birlikte çalışabilir, merkezi olmayan ve çok zincirli akıllı sözleşmeler grubudur. Blockchain ekonomisinde ses getiren bir yaklaşım gösteren projenin yerel token’i UNFI Coin’dir. UNFI Token, Unfi Protocol DAO için kullanılan bir yönetişim belirtecidir.

  Unifi Protocol DAO Price Projesi ve Whitepaper

  Unifi Protocol DAO Price projesi, ekonomik sürdürülebilirlik ilkesi üzerine inşa edilmiş bir sonraki blockchain sınıfını yaratmayı hedefler. Bir işi yürütmek için yeterince öngörülebilir ve sürdürülebilir bir blockchain ekonomisi oluşturarak, modern finans için blockchain’i bir çözüm haline dönüştürmeye çalışır. Ultrade merkeziyetsiz otonom piyasa yapıcı (AMM) sayesinde manipülasyondan uzak ve gerçek zamanlı alım-satım işlemlerinin yapılmasını sağlayan proje; sermayesiz çapraz zincir köprüsü (uBirdge) ve bir ekosistem boyunca entegre edilen tamamen teminatlı bir belirteç gibi çözümlere sahiptir.

  Finansın geleceğini blockchain’in benimsenmesi olarak gören geliştiriciler, DAO için yönetişim belirteci olarak geliştirdikleri UNFI ile kullanıcılarına aynı zamanda staking geliri elde etme fırsatı tanımaktadır. Blok zincir teknolojisinin bir kripto sorunu olduğunu fark eden ve sektördeki senaryoyu tersine çevirerek ve yerel bir gaz jetonu oluşturmadan bir blok zinciri oluşturmaya çalışan Unifi Protocol DAO Price projesinin teknik detaylarını daha derinden incelemek adına https://docs.unifiprotocol.com/ adresi üzerinden paylaşılan whitepaper’a göz atabilirsiniz.

  UNFI Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Unifi Protokolünü oluşturan bahis grubu kendisini Susameseed olarak tanıtmaktadır. Juliun Brabon, Kerk Wei Yang ve Daniel Blanco isimli bu grup üyesi geliştiricilerce Unfi oluşturuldu. Geliştiricilerin tecrübeleri ve yetkinlikleri hakkında merak ettiğiniz bilgiler ise aşağıda paylaşılmaktadır:

  • Juliun Brabon: Protokolün CEO’su ve kurucu ortağıdır. Buffalo Üniversitesinden mezun oldu. Mayıs 2018’de Susameseed’i kurdu.
  • Kerk Wei Yang: Ekim 2020’de Unifi Protocol DAO’ya tam zamanlı katılırken, protokolün akıllı sözleşme yeteneklerini geliştirmekten sorumludur.
  • Daniel Blanco: Unifi Protocol DAO’nun baş geliştiricisidir. Ekim 2020’de tam zamanlı projeye katıldı. Geçmişte Transparent CDN ve Seedtag gibi şirketlerde çalıştı.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  UNFI, Unifi Protocol DAO Price için çok zincirli bir yönetişim belirtecidir. Protokolün merkeziyetsizliğinin sağlanması yanında çok zincirli olması temel işlevi için UNFI Coin kullanılır. UNFI kullanıcıları ayrıca stake yolu ile pasif gelir elde edebilmektedirler.

  Unifi Protocol DAO Price Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Unifi Protokol, başka bir kripto para birimi değil blok zinciri oluşturma hedefi ile farklılaşmaktadır. Merkeziyetsiz finans (DeFi) odaklı geliştirilen projede geliştiriciler, modern finansın geleceğinde blockchain’in benimsenmesi olduğunu fark ederek bu misyon doğrultusunda çeşitli benzersiz teknolojiler ile Unifi Protokolü donatmaktadırlar. 2018 yılından bu yana yenilikçi çözümlerini blockchain endüstrisinin yararına kullanan projenin benzersiz özelliklerine kısaca şu şekilde göz atabiliriz:

  • DeFi arbitraj stratejileri (DARBI) ile tamamlanmış ve uTrade ismi verilen bir AMM ile işlem oynaklığını ve enflasyonu ortadan kaldırır.
  • Pek çok token’in doğrudan uPair içerisinden alım ve satımını sağlayarak hepsinin Ethereum ağı tabanlı olma gereksinimini ortadan kaldırır.
  • Diğer projelerle işbirliğine açıktır ve birden fazla ağın token’ini destekler.
  • UNFI kullanıcıları, referandum önerme ve katılma konusunda özel haklara sahiptirler ve yönetişime katılarak protokolün merkeziyetsizliğine katkı sağlarlar.
  • UNFI token, yönetişim ile birlikte protokolün çok zincirli olması temel işlevi için görevlidir.

  Güncel UNFI Coin Fiyatı

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 UNFI fiyatı %unifi-protocol-dao+try% TL. Döviz cinsinden ise %unifi-protocol-dao+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Unifi Protocol DAO Price Coin 24 saatte %unifi-protocol-dao+yuzde%.

  UNFI Coin’in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  UNFI Coin, blockchain’i modern finans için bir çözüm olarak sunma hedefi doğrultusunda şekillendirilmiştir. Bu hedefe ulaşma adına kullanılan benzersiz teknolojiler, Unifi Protokolün güçlü yanlarını oluşturur. Öte yandan kripto dünyasının mevcut risklerine ek olarak proje özelinde bazı dezavantajlardan bahsetmek mümkündür. Projenin güçlü ve zayıf yönleri hakkında daha fazla bilgi almak isteyen okurlarımız, aşağıda paylaşılan Unifi protokolünün avantajlarına ve dezavantajlarına göz atabilirler:

  Avantajları:

  • Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) ile manipülasyondan uzak ve gerçek zamanlı alım-satım işlemlerinin yapılmasını sağlar.
  • UNFI kullanıcıları, stake yolu ile pasif gelir elde edebilirler.
  • Açık kaynaklı ve birlikte çalışabilir geliştirilen Unifi Protocol, farklı projeler ile işbirliği yapabilme becerisine sahiptir.
  • uPair ile ERC-20 standartları dışındaki token’ler ile alım, satım ve takas işlemlerine izin verir.
  • 10 milyon adetle sınırlanan UNFI maksimum arzı deflasyonisttir.
  • Binance, KuCoin, Coinbase, vb. büyük kripto para borsalarının tamamında listelenir.

  Dezavantajları:

  • Fiyat oynaklığı nedeniyle UNFI token’in yatırım açısından riskli bir varlık olduğu söylenebilir.
  • DeFi alanında geliştirilen projeler ile yaşanan rekabet, UNFI fiyatlarında baskı oluşturabilir.
  • DeFi ağlarına yönelik düzenlenen saldırılar ve yaşanan kayıplar, Unifi Protokolün de benzer bir sürece girebileceği endişelerini destekler.
  • Saldırı ve çalınma riskine karşı UNFI token borsada tutulmak yerine donanım cüzdanda saklanabilir.

  UNFI Coin Hangi Borsalarda Var?

  UNFI token listelenen kripto para borsalarından bazıları şunlardır:

  • Binance
  • KuCoin
  • Kraken
  • MEXC
  • Crypto.com Exchange
  • Coinbase Exchange
  • Huobi Global
  • PancakeSwap (V2)
  • Gate.io
  • Bitrue

  Unifi Protocol DAO Price (UNFI) Coin Piyasa Bilgileri

  UNFI Coin maksimum arzı 10.000.000 adettir. UNFI Coin, 1 Mart 2021 tarihinde $43,91 fiyatla tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı. UNFI Coin’de tüm zamanların en düşük fiyatı (ATL) ise 12 Mayıs 2022 tarihinde $1,34 fiyatla görüldü.

  UNFI Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  • 1. Adım: Binance, Coinbase Exchange, KuCoin, MEXC, vb. UNFI listeleme yapan kripto para borsalarının web sitelerine ya da mobil uygulamalarına erişim sağlayın.
  • 2. Adım: Erişim sağladığınız borsa uygulaması ya da web sitesi üzerinden, KYC bilgilerinizi kullanarak ücretsiz hesap oluşturun.
  • 3. Adım: Açılan kripto hesabınızı aktifleştirmek için “Güvenlik” sekmesi altında yer alan ve doğrulama için istenen “Seviye-1” ve “Seviye-2” güvenlik doğrulamalarını tamamlayın.
  • 4. Adım: Hesabınıza UNFI yatırımı için ayırdığınız tutarca para gönderin.
  • 5. Adım: Borsada kripto para alım ve satım aracını kullanarak, desteklenen emir tipinde UNFI alış emri verin ve emrin gerçekleşmesini bekleyin.
  • 6. Adım: Gerçekleşen emir sonrası borsa cüzdanınızdan takip edilebilen UNFI token’i alternatif cüzdan seçeneklerine ya da farklı bir kripto para borsası hesabınıza transfer edebilirsiniz.

  Özet Olarak

  Unifi Protocol DAO Price (UNFI) Coin, DeFi’nin gelişimine odaklanmış ve akıllı kontrat tabanlı bir kripto para birimidir. Unifi Protokol, blockchain endüstrisinin benimsenmesini artırarak modern finansın merkezinde olmasını hedefler. Protokol, merkeziyetsiz doğasını UNFI token’e borçludur. UNFI token, maksimum arzı 10 milyon adetle sınırlandırılmış ve kullanıcılarına yönetişim kararlarına katılma hakkı tanıyan bir kripto para birimidir. UNFI, Binance ile birlikte Coinbase, KuCoin, Gate.io, PancakeSwap, vb. büyük kripto para borsalarında USDT, BUSD, USD, ETH, BTC ve WBNB gibi dijital ve itibari para birimleri ile işlem görmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle