Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 1 Kasım 2021

  Bir süredir konsolide olmaya devam eden Bitcoin fiyatında kasım ayının ilk işlem günü pozitif sinyaller alınıyor. Yeniden yükseliş hareketine başlayan Bitcoin, zaman zaman ralli başlatmaya çabalasa da bir türlü yatırımcıların istediği patlamayı gerçekleştiremiyor. BTC’deki olumlu sinyaller altcoin piyasasına da pozitif yansıyor ve popüler altcoin fiyatlarındaki yükselişler devam ediyor.

  1 Kasım 2021 Pazartesi günü Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Uzmanlara göre kurumsal yatırımcıların milyarlarca dolar değerinde Bitcoin (BTC) almasının ardından volatilite düşüyor. Bloomberg analistleri, kurumsal fonların gelişiyle birlikte Bitcoin yavaş yavaş daha az değişken ve daha istikrarlı bir varlık haline gelmeye başladığını söyledi. Bu gelişme uzun vadede BTC için olumlu görülmesiyle yatırımcıları heyecanlandırmaya yetti.

  Yönetimi altında 50 milyar dolardan fazla kripto para fonu bulunan Grayscale'in ana şirketi Digital Currency Group, tam 700 milyon dolarlık yatırım aldı. Popüler kripto para şirketine yatırım yapan şirketlerin arasında Google ve Softbank yer alması dikkat çekti. 

  Altcoinlerde ise Ethereum yatırımcılarını sevindiren bir tahmin geldi. Ethereum'un Bitcoin'i geçeceği yorumunu yapan ABD'nin en büyük yatırım bankalarından Goldman Sachs'ın analistleri yıl sonu ETH tahminlerini açıkladı. Uzmanlara göre 2021 yılı sonunda ETH fiyatı 8 bin dolar seviyelerine kadar çıkabilir. 

  ABD merkezli dev yemek zinciri Burger King, hisse senetleri alım-satım platformu Robinhood ile ortak oldu. Bu iş birliği kapsamında Burger King'in sadakat programını kullanarak en az 5 dolarlık harcama yapan müşteriler Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin kazanma şansı elde edecekler.

  Netflix’in popüler dizisi Squid Game’in adını kullanan Squid Game (SQUID) adlı token’ın fiyatı dakikalar içinde yüzde 99.99 değer kaybetti. Resmi bir bağı olmayan token tek mumda dibe çakılırken arkasındaki ekibin milyonlarca dolarlık bir vurgun yaptığı, toplamda yaklaşık 40 bin kişiyi dolandırdığı düşünülüyor.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 2’nin üzerinde artış yaşanırken yeniden 61.675 dolardan işlem görüyor. ETH yeni rekora adım adım ilerlemeye devam ediyor ve yüzde 3.33 artışla 4.343 dolara ulaşıyor. Tüm popüler altcoin projelerindeki artış devam ederken günün en çok kazandıran altcoini yüzde 16.33 değer artışıyla SHIB coin oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle