Kripto Para

Fransız hükümetinden açık artırma ile Bitcoin satışı

  Fransız hükümeti 2019 yılında gerçekleştirilen GateHub hack soruşturması sırasında ele geçirilen Bitcoin’leri açık artırma ile satacak. Önümüzdeki hafta yapılması beklenen açık arttırmada 611 Bitcoin’in satışı gerçekleştirilecek.

  Kripto para cüzdan hizmeti GateHub 2019 yılında hacker saldırısına uğradı. O dönem 23 milyona denk gelecek kadar Bitcoin kaybı yaşayan GateHub, kısa süre sonra 1.4 milyon kullanıcının özel verilerinin tehlikeye girdiği yeni bir saldırı yaşadı. Kripto para cüzdan hizmetine yapılan hacker saldırısı ile ilgili şüpheliler bulundu ve soruşturma başladı. Cezai soruşturma esnasında 611 Bitcoin ele geçirildi.

  Fransız hükümeti büyük çoğunluğu GateHub soruşturmasında ele geçirilen ve 34.5 milyon dolar değerinde olan 610 Bitcoin’i önümüzdeki hafta açık arttırma ile satışa çıkaracak. Söz konusu müzayedenin önümüzdeki hafta 17 mart tarihinde Paris merkezli müzayede evinde gerçekleşmesi bekleniyor. AGHRASC adına düzenlenecek müzayededen elde edilecek gelirin kime ait olacağı ile ilgili ile belirsizlik söz konusu. Bitcoin açık arttırmasından elde edilecek gelir için iki farklı alternatif var.

  GateHub Hack’inin Dava Süreci Devam Ediyor

  Fransız hükümeti tarafından önümüzdeki hafta düzenlenmesi beklenen Bitcoin açık arttırmasından elde edilecek gelirin nereye gideceği konusunda henüz netlik yok. GateHub davasının sonucu belli olmadığı için gelirin Bitcoin’leri aldığı düşünülen şüphelilere verilmesi de söz konusu. GateHub saldırısında şüpheli konumunda olan kişiler aklanırsa açık arttırmadan elde edilen gelir onlara verilecek. Bununla beraber dava sonucunda söz konusu şüpheliler suçlu bulunursa gelir Fransız hükümetine ait olacak.

  2019 yılının Haziran ayında gerçekleştirilen GateHub saldırısında şüpheli konumunda bulunan kişiler Nassim B. ve Gabriel KAB. İkili 2018 yılında da müzik platformu olan Vevo’nun Youtube kanalını hacklemekle suçlanmıştı. GateHub olayındaki adli soruşturma ise hala bekleme aşamasında.

  Açık arttırma ile Bitcoin satışı daha önce de yapılmıştı 

  Cezai soruşturma esnasında ele geçirilen Bitcoin’ler daha önce de açık arttırma usulü ile satılmıştı. 2014 yılında darknet piyasası Silk Road’dan ele geçirilen 30 bin Bitcoin de açık arttırma ile satılmıştı. Tim Draper o dönem satılan 30 bin Bitcoin’i alan ve bu satıştan kar eden ilk isimler arasında yer alıyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle