Kripto Para

Twitter bedava NFT verdi, o 200 bin dolara sattı!

  Twiiter’ın “The 149 Collection” isimli NFT (non-fungible-token) dağıtma projesinde yer alan NFT koleksiyon ürünleri, NFT Pazarı OpenSea’de satışa çıkarılmaya başladı. 30 Haziran’da açıklanan kampanyada dağıtılan ücretsiz ürünlerin satışıyla OpenSea pazarında 1.700 Ethereum’luk (ETH) hacim oluştu.

  2021 yılında kripto para piyasaları çok ciddi bir büyüme ile karşılaştı. Kripto para piyasalarındaki söz konusu bu büyüme, birçok kripto para biriminin rekor fiyatlara ulaşmasını sağladı. Böylece Aralık 2020’de başlayan büyük ralli ile birçok kripto yatırımcısı da ciddi kazançlar elde etti. Ancak piyasadaki bu büyüme yalnızca bilindik kripto para birimlerinin değil, kripto dünyasıyla ilişkili hemen hemen her varlığın ciddi oranda yaygınlaşmasını ve büyümesini sağladı. Bu büyümeden payını en çok alanlardan biri de NFT (non-fungible-token) sektörü oldu.

  2021 yılında artan NFT ilgisi, kendisini dünyanın pek çok yerinde hiç beklenmedik alanlarda gösterdi. Bununla birlikte 30 Haziran tarihinde Twitter, kullanıcılarına “The 140 Collection” isimli NFT dağıtma projesini açıkladı. Günlük 200 milyondan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapan Twitter’da dağıtılan NFT ürünlerin, OpenSea NFT pazarında satışları başladı. Gerçekleştirilen NFT satışlarında 1.700 Ethereum’luk bir işlem hacmi oluştu.

  Twitter, Talihlileri Rast Gele Seçmişti

  Twitter’ın dağıttığı 140 NFT’lik koleksiyonda yer alan NFT ürünleri, Twitter markasını çağrıştıran animasyonlar ve çeşitli karakterlerin olduğu GIF’lerden oluşuyor. Söz konusu NFT ürünler, 7 farklı türden oluşuyor ve koleksiyonda her tür için toplamda 20 kopya bulunuyor. Twitter söz konusu NFT dağıtma kampanyasında, NFT dağıttığı kişileri konuya ilişkin atılan tweet’e gelen cevaplar arasından rast gele seçmişti.

  NFT Sahipleri Grup Kurdu

  Twitter tarafından rast gele seçilen talihliler arasından “Geo” isimli bir kullanıcı, vakit kaybetmeden satış için harekete geçti. Geo’nun harekete geçmesi üzerine 70 kişilik “140 Collection Organization” grup kuruldu. The Block’a konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Geo, grubun her geçen gün daha da büyüdüğünü ifade etti. Grubun amacı, NFT ürünlerin değerinden daha ucuza satılmasını önlemek.

  En Düşük Ürün Fiyatı 90 ETH Oldu

  Organizasyonunun OpenSea pazarında satışlara başlaması ile birlikte bu pazarda 1.700 Ethereum’luk bir işlem hacmi oluştu. Pazarda satılan en ucuz ürün fiyatı 90 Ethereum (yaklaşık 281 bin dolar) olarak belirlendi. Bu fiyat belirlemesinden hemen önce pazarda en yüksek değere satılan ürünü “Furry Twitter” isimli kullanıcı 72 ETH (yaklaşık 200 bin dolar) karşılığında almıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle