Kripto Para

ABD’li şirket BTC ödemeleri kabul edecek

  ABD’de hizmet veren garanti planı şirketi American Residential Warranty (ARW), yatırım portföyüne Bitcoin ekleme kararı aldı. Şirket aynı zamanda hizmetlerinin karşılığında Bitcoin ödemelerini de kabul edecek.

  Amerikan Konut Garantisi şirketi yakın zamanda gerçekleştirdiği açıklama ile Bitcoin yatırımı yapma kararı alıklarını açıkladı. Florida merkezli popüler şirket yatırım portföyüne Bitcoin eklemenin yanı sıra Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak da benimseyeceğini açıkladı. Şirket hizmetleri karşısında Bitcoin ile ödeme kabul edecek.

  Şirket yatırım miktarını açıklamadı

  ARW şirketi yaptığı açıklama ile yatırım portföyünü genişletmek ve nakit gelirlerini arttırmak amacı ile Bitcoin’e yatırım yapma kararının verildiğini, kararın stratejik olarak alındığını açıkladı. Firma kripto para saklama hizmetleri için ise Gemini borsası ile anlaşma sağlandığını açıkladı. Bununla beraber yapılan açıklamada Bitcoin’e dönüştürülecek nakit miktarının ne kadar olduğu ise açıklanmadı. Şirketin yatırım yapacağı miktar belli değil.

  ARW şirketi açıklamalarında Bitcoin’e portföyünde yer vermenin yanı sıra ödeme yöntemi olarak da kabul edeceğini belirtti. Şirket müşterilerine sunduğu hizmetler karşısında Bitcoin ile ödeme almaya başlayacak. Yapılan açıklamada ev sahipleri için en kapsamlı garanti hizmetlerinin sunulması için çalışıldığının altı çizildi. Bununla beraber garanti hizmetinin yanı sıra şirketin son hamlesi ile ABD teknolojisindeki yenilikleri takip ettiği ve yeniliklere uyumlu hareket ettiği de ortaya konuldu. 

  Amerikan Konut Garantisi şirketi yaptığı açıklama ile daha önce 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yapan Tesla şirketine benzetildi. Elon Musk yönetiminde olan Tesla şirketi de Bitcoin’e hem yatırım yapmış hem de ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini açıklamıştı.

  Bitcoin’in kurumsal benimsenme oranı artıyor

  Amerikan Konut Garantisi şirketi Bitcoin ekosistemine katılan son şirket oldu. Bununla beraber birçok kurumsal şirket son dönemlerde Bitcoin’e yatırım yapıyor ya da mevcut yatırımlarının miktarını arttırıyor. MicroStrategy, Tesla,  Akar ASA şirketleri son dönemlerde Bitcoin yatırımları ile gündeme gelen kurumsallar arasında yer alıyor. Bitcoin’e olan kurumsal ilgi ve ekosistemin benimsenme oranı ise günden güne artmaya devam ediyor. Bu artış Bitcoin fiyatlarını da etkiliyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle