Kripto Para

Ripple yönetim kuruluna 2 önemli isim dahil oldu

  ABD Hazine Bakanlığı eski üst düzey yöneticilerinden Rosa (Rosie) Gumataotao Rios, Ripple yönetim kuruluna dahil oldu. Öte yandan Kristina Capbell de Finans Direktörü olarak göreve başladı. Ripple bünyesindeki değişiklikler sonrasında CEO Brad Garlinghouse açıklamalarda bulundu.

  Ripple son aylarda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açtığı dava ile gündeme geliyor. SEC’nin açtığı davanın ardından zor günler geçiren Ripple, dava ile birlikte MoneyGram gibi bazı ortaklarını kaybetmişti. Öte yandan XRP’nin de değer kaybetmesi ile darbe alan Ripple, dava süreci devam ederken, yönetim kadrosunda değişikliklere gitti.

  Brad Garlinghouse’un Açıklamaları

  Ripple tarafından yapılan açıklamalara göre şirket yeni bir CFO atadı. Buna göre Ripple’ın yeni CFO’su ABD Hazine Bakanlığı eski haznedarı Rosa (Rosie) Gumataotao Rios oldu. ABD 43. Haznedarı olan Rosa Rios’un yanı sıra, Ripple’a Kristina Campbell’in de Finans Direktörü olarak katıldığı duyuruldu. Ripple’daki görev değişiklikleri sonrasında Ripple CEO’su Brad Garlinghouse açıklamalarda bulundu. Garlinghouse açıklamasına şu ifadelere yer verdi:

  “Bu iki istisnai lider, şirket için çok önemli bir zamanda Ripple’a katılıyor. Rosie’nin kamu ve özel sektördeki deneyimi, özellikle bu süreçte, kripto para endüstrisinin geleceğini tanımlamak için çalışırken Ripple’a paha biçilmez bir bakış açısı sağlıyor.

  Ayrıca hızla ivmelenen işletmelerde Kristina’nın kapsamlı bilgi birikimi ve başarısı önemli. Hızla uluslararası büyümemize devam ederken ve ABD’de yasal düzenlemelerin netliğini desteklerken, onları takımda bulundurduğumuz için çok şanslıyız.”

  Rosa Gumataotao Rios Kimdir?

  Rosa Gumataotao Rios, ABD’de Barack Obama döneminde 43. Haznedar olarak görev almıştı. Rios, Amerikalı kölelik karşıtı Harriet Tubman’ın portresini ABD para birimine yerleştirme girişiminde bulunmuştu. Ayrıca bunun yanı sıra sağladığı birçok katkıdan ötürü, ABD Hazine Bakanlığı tarafından verilen en yüksek onur olan Hamilton Ödülü’nü almıştı. Rios, açıklmasında şu ifadelere yer verdi:

  “Kariyerimi durgun süreçlere ve yenilikçi çözümler üretmeyi gerektiren finansal katılım ve yetkilendirmeye adadım. Ripple, ödemeleri küresel anlamda kolaylaştırmak için önemli ve meşru bir rolde, kripto para biriminin nasıl kullanılacağına dair en iyi örneklerden biridir. Blockchain ve kripto, geleceğin küresel finansal sistemlerinin temelini oluşturacak.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle