Kripto Para

BTC fiyatı yeniden 30 bin doların altına düştü!

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı yeniden 30 bin dolar seviyesinin altına düştü. BTC alıcı bulmakta zorlandığı bu dönemde, yatırımcısını da tedirgin etmeye başladı. Analistler, küçük yatırımcıya bazı uyarılarda bulundu…

  Kripto para piyasasındaki düşüş dalgası etkisini artırarak devam ediyor. Her geçen dakika Bitcoin (BTC) fiyatında yükseliş bekleyen yatırımcılar için kabus gibi gelirken, yatırımcılar arasında korku tavan yaptı. İlk olarak Çin’de elektrik kesintilerinin ortaya çıkmasıyla başlayan düşüş dalgası hız kazanarak arttı.

  Elon Musk ve Çin’den gelen hamleler, BTC fiyatındaki toparlanma belirtilerini de ortadan kaldırdı. Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler zamanla zayıflamaya başladıkça kritik ortalamalar da tek tek kırıldı. Bitcoin fiyatı son olarak bugün yeniden 30 bin dolar seviyesinin altına sarktı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  BTC Fiyatında Boğalar Etkisiz Kaldı

  Kısa bir süre önce de 29 bin 500 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin fiyatında kritik bir süreçten geçiliyor. Tepki alımlarının gelmesi ile 30 bin dolar üzerinde tutunma savaşı veren Bitcoin’de boğaların çabası yetersiz kalıyor. Boğaların bu seviyede alım yapmaması, lider kripto para biriminin fiyatındaki düşüşü derinleştirebilir. 

  BTC’ye yatırım yapan kurumsal firmalardan biri olan MicroStrategy şirketinin nasıl hareket edeceği de merak konusu oldu. Bilindiği üzere dev iş zekası firmasının 105 bin BTC’si bulunuyor ve bunların ortalama maliyeti de 26 bin dolar. Analistler BTC’nin bu seviyenin altına inmemesi için dev firmadan bir alım hamlesi gelebileceğini ifade ediyor.

  Bitcoin Yatırımcıları Panik Halinde

  Lider kripto para biriminin yatırımcılarında korku ve endişe giderek artarken BTC fiyatında da yüzde 10’un üzerinde kayıp olması satışları hızlandırıyor. Özellikle Bitcoin’i tepe fiyattan alan bireysel kripto para yatırımcıları için vaziyet daha da kötüleşiyor. Deneyimli analistler, bu durumda adeta çalışan yatırımların satılması yerine tepki alımlarının takip edilmesini tavsiye ediyor. Kritik dirençlerde Bitcoin satışı yaparak zararı en aza indirmek de acemi yatırımcılara verilen tavsiyeler arasında yer alıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle