Kripto Para

Tether kurucu ortağı NFT pazarının geleceğini yorumladı

  Tether kurucu ortağı William Quigley, gelecek 10 yıl içinde NFT pazarında yaşanabilecek değişimlere değindi. Ünlü kripto para uzmanının bu açıklamaları, NFT yatırımcılarını şimdiden heyecanlandırmaya yetti…

  Kripto para dünyasında özellikle 2021 yılının başından itibaren büyük bir patlama yaşayan non fungible token (NFT) sektörü dikkat çekiyor. Bu sektörün gelecek 10 yılı hakkında önemli açıklamalar yapan Tether kurucu ortağı William Quigley, bu pazarın her platformda yer alacağını söyledi. 

  NFT’lerin perakende sektöründe dijital sertifikalar ile satılmasının iyi fikir olduğunu düşünen Quigley, pazarın şimdiden büyümeye başladığını vurguladı. Dünyanın en popüler moda markaları da yakın zamanda pazardaki sahtecilik ile mücadele etmek için blockchain teknolojisini kullanmaya başladı. 

  Tüm Ürünlerin Dijital İkizi Geliyor

  Tether kurucu ortağı William Quigley, NFT sektörünün gelecek 10 yıl içinde çoğunlukla sanat eseri olma kapasitelerine rağmen günlük eşyalara da ayrıcalık katacağını söyledi. Temelde blockchain teknolojisi ile desteklenen dijital orijinallik sertifikasına sahip NFT pazarının sıradan ürünlere de uygulanabileceğini kaydetti

  Çevrimiçi platformlarda kullanıcılara hizmet edebilen NFT’ler hakkında çarpıcı açıklamalar yapan William Quigley şunları söyledi: “Önümüzdeki 10 yıl içinde yenemeyen tüm tüketici ürünleri dijital ikizlere sahip olacak. Yani, NFT’leri olacak.” Bazı sektörler şimdiden NFT pazarına adım atarak bu görüşün ne kadar haklı olduğunun göstergesi oldu. 

  Dünyaca Ünlü Moda Markalarından NFT Adımı 

  Moda dünyasının önde gelen markaları LVMH, Richemont’s Cartier ve Prada SpA, Aura gibi dünya devleri blockchain teknolojisini kullanmaya başladı. Çözüm olarak şifreli garanti sertifikalarını tercih eden markalar bu sayede piyasadaki sahte ürünlerle mücadele edebilecek. 

  Şifreli garanti sertifikası blockchain teknolojisi temelinde geliştirileceği için markalar ürünlerini daha izlenebilir hale getirecek. Bu sayede lüks tüketim ürünlerinin ikincil piyasada yeniden satılması da kolaylaştırılacak. Gucci gibi büyük markalar ise NFT piyasasına nasıl adapte olacağının planlarını yapmaya devam ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle