Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 31 Mayıs 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki toparlanmanın hız kazandığı haftanın ilk işlem gününde altcoinler de yükseliş hareketine başladı. BTC ile birlikte değer kazanan altcoin projelerinde ciddi oranda yükselişler görülüyor.

  31 Mayıs Pazartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatını etkileyen günün önemli gelişmelerini ve fiyat değişimlerini özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD’nin en köklü ve büyük bankalarından BNY Mellon, İrlanda’da Dijital İnovasyon Merkezi isimli şube açtığını duyurdu. Dev banka, bu sayede üst düzey müşterilerine direkt olarak kripto para hizmeti verecek.

  PBOC’nin Dijital Para Birimi Araştırma Enstitüsü’nün eski bir direktörü olan Yao Qian, Ethereum destekçilerini sevindirecek açıklamalara imza attı. Kripto Baba lakaplı ünlü isim, Ethereum ağının merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) için uygun olduğunu söyledi. 

  Binance’in merkezsiz finans ağı Binance Smart Chain, son dönemde yaşadığı saldırılarla gündeme geldi. BSC ağında hizmet veren Belt Finance da bu saldırılardan nasibini alarak ani kredi saldırısı yaşadı. Öte yandan son 1 aydır piyasada düşüş yaşansa da Binance ve Coinbase gibi borsaların ticaret hacminde yine rekor kırıldı. Kripto para borsalarının mayıs ayındaki ticari hacminin 2 trilyon doların üzerine çıktığı aktarıldı.

  Popüler analistler, zincir üstü faaliyet ve türev piyasası verilerini inceleyerek piyasada daha fazla düşüş yaşanabileceğine işaret ediyor. Bitcoin ve altcoin fiyatında yükseliş görülmesine rağmen analistler ve yatırımcılar ayı piyasası konusunda tedirginlik yaşamayı sürdürüyor. 

  Dave the Wave olarak bilinen ve Bitcoin fiyatındaki düşüşü doğru tahmin eden analist, boğa piyasasının yeniden başlayacağı tarihi açıkladı. Popüler analiste göre BTC önce 20 bin dolara kadar gerileyip ardından ağustos ayına kalmadan yükselişe geçecek ve yeni rekorlar kıracak. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Bitcoin fiyatı pozitif görünümde haftanın ilk işlem gününe başlamasıyla birlikte yüzde 3’ten fazla değer kazanmış görünüyor. Yükseliş hareketiyle birlikte BTC fiyatı borsalarda 36.416 dolar seviyesinden işlem görüyor. Altcoin fiyatlarında da ciddi oranda yükselişler görülürken Ethereum (ETH) fiyatı basına yansıyan olumlu haberlerin etkisiyle yüzde 5 oranında artmış görünüyor. Altcoinler arasında yatırımcısını en çok sevindiren kripto para birimi ise yüzde 10’dan fazla değer kazanan XRP oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle