StormX (STMX) Coin Nedir, Nasıl Alınır Hangi Borsada Var?

  Sektörün köklü projelerinden StormX (STMX), küresel düzeyde kripto paraların yaygınlaşmasına yönelik en güçlü projelerden biri olarak görülüyor. Hayata geçirdiği hedefleri ile öne çıkmayı başaran StormX (STMX), piyasa başarısıyla da dikkat çekmeyi başarmıştı.

  StormX projesi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler için bu yazımızda tüm detayları bir araya getirdik.  

  StormX (STMX) Coin Nedir?

  StormX, küresel çapta pazara ulaşan ilk global kripto para birimi tabanlı çözüm sunan projelerden biridir. Kripto para kazanmanın en kolay yolu olarak değerlendirilen proje, mobil uygulama ve tarayıcı uzantısı olarak online alışverişlerin çoğunu kripto para iadesi ile gerçekleştirilmesini sağlıyor. STMX ise bu projenin yerel tokeni olarak tasarlanmıştır. 

  StormX (STMX) Projesi ve Whitepaper

  StormX, kullanıcılarının çeşitli misyonları tamamlamaları halinde veya online alışveriş yaptıklarında ödül dağıtmak amaçlı tasarlanmış bir platformdur. Platform tokeni STMX, Ethereum tabanlı bir ERC – 20 standardı ile tasarlanmıştır. Genel yapısı itibariyle ödül token olarak görev üstlenen bu araçlar, platformun güçlü bir yapıya sahip olmasını desteklemiştir. Blok zincir üzerinde yüksek hızla işlem yapabilme olanağı sağlayan StormX, platform üzerinde yer alan oyunlara katılan ve kendileri ile eşleştirilen görevleri tamamlayan kullanıcıların STMX kazanması öngörülmektedir. 

  Hedeflediği risksiz ve yenilikçi yaklaşım ile büyük pek çok şirketten de destek çekmeyi başaran StormX, kripto para iadesi almanın en kolay yolu olma stratejisiyle önemli geliştirmelerine de devam etmektedir. Sadece platforma kayıt işlemlerini tamamlayan ve Crypto Cashback kazanmak isteyenler basit bir yöntem izleyebilmektedir. Blok zincir üzerinde yüksek hızlı işlem yapılmasını da destekleyen StormX, ekosistemi içinde önemli çözüm önerileri de sunmayı başarmaktadır. 

  StormX (STMX) hakkında yayınlanan teknik makalede pazar araştırması, ağ geliştirme planları ve pazarlama araçları gibi temel proje detaylarına yer verilmiştir. Kripto işlemlerinin küresel düzeyde yaygınlaşması ve dünya çağındaki pazara ulaşmayı başaran ilk kripto para birimi tabanlı çözüm projelerinden olmasıyla da dikkat çekmektedir. StormX (STMX) projesinin merak ettiğiniz tüm teknik detaylarına ve proje hakkında ayrıntılı bilgiye: https://stormx.io/labs resmi bağlantı adresini kullanarak erişim sağlayabilirsiniz. 

  StormX (STMX) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  StormX, sektörde başarılı işleri tanınan Simon Yu ve calvin Hsieh tarafından kurulmuştur. StormX projesinin CEO’luk görevinde Simon Yu oturmaktadır. Projede CTO işlerini yürüten isim ise Calvin Hsieh’tir. 

  StormX’in kurucu ortağı ve CEO’su olan Simon Yu, üniversite eğitimi sonrasında Berkley Blockchain Xcelerator’a katılmıştır. Profesyonel kariyerine mezuniyetinden önce başlayan ve sayısız önemli projede yer alan Yu, StormX projesine de güven veren isimler arasında yer almaktadır. 

  Diğer kurucu ortak olan Calvin Hsieh, Bomba Fusion LLC’ye yönetici ve geliştirici olarak görev üstlenmiştir. Kariyeri boyunca önemli projelerde kendine yer bulan Hsieh, projede öne çıkan isimler arasında yerini almaktadır.  

  StormX (STMX) Kullanım Alanları Neler?

  StormX, temel itibariyle bir ödül token olarak kullanılmaktadır. StormX ekosisteminin ERC – 20 standardına sahip yardımcı program tokeni olarak kullanılmaktadır. StormX (STMX) ayrıca kullanıcıların ödüllerini artırmak için yerel STMX tokeni kullanılmasına olanak tanımaktadır. Kullanıcıların çevrimiçi alışverişlerinin büyük bölümünde kripto para iadesi verilmesini sağlamaktadır. Buna ek olarak şu işlemler için STMX kullanılabilir:

  • Stake işlemlerinin gerçekleştirilmesi,
  • Bahis sözleşmelerini kilitleyerek faiz kazanmak için,
  • Platform üzerindeki diğer görevlerin yapılması vb. 

  StormX (STMX) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  StormX, hem teknik açıdan hem de proje hedefleri doğrultusunda adından sıkça söz ettirmeyi başaran bir proje olmuştur. Bu yapısı projenin benzersiz bir yapıda olmasını destekler. Bu benzersiz yapısı ise aynı zamanda projenin avantajları arasında da yer almaktadır. StormX (STMX) projesinin öne çıkan başlıca benzersiz özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • ERC – 20 belirteci olarak üretilen STMX, Ethereum’un sahip olduğu hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizması tarafından güvence altına alınmıştır. 
  • Kullanıcıların fiat satın alımları için ödül ve para iadesi kazanmalarını destekleyen ilk kripto para iadesi çözümü olmayı hedeflemektedir. 
  • Blok zinciri üzerinde kullanıcıların yaptıkları günlük satın alma işlemlerinin sorunsuz şekilde entegre edilmesini sağlayarak, kriptonun yaygınlaşmasına da uygun zemin hazırlamayı başarmaktadır. 

  Güncel StormX (STMX) Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 STMX fiyatı %storm+try% TL. Döviz cinsinden ise %storm+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, StormX fiyatı 24 saatte %storm+yuzde%.

  StormX (STMX) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  StormX (STMX) gibi birçok proje avantajlı tarafları ağır bassa bile mevcut piyasalarda bu tür projelerin büyük bölümü riskli bir yapıdadır. Bu risklerden korunmak için işlem yapan kişilerin mutlaka projenin güçsüz yanları da yakından incelemesi gerekecektir. Bu kapsamda StormX (STMX) projesinin avantajları ve dezavantajları kısaca şöyle özetlenebilir:

  • Kriptonun ana akım finansal sisteme girmesini sağlamaktadır. 
  • Fiyat satın alımları için kullanıcıların kripto ödül ve para iadesi almasını sağlar. 
  • 2015’ten beri faaliyet gösteren yerleşik bir geri ödeme uygulaması olarak köklü bir projedir. 

  StormX (STMX) dezavantajları:

  • Kriptolara karşı yapılan düzenlemelerden olumsuz etkilenir. 
  • Çeşitli teknik aksamalar ve güvenlik riskleri oluşabilir. 
  • Fiyat oynaklığı yüksek bir piyasada işlem görmektedir.  

  StormX (STMX) Coin Hangi Borsalarda Var?

  StormX (STMX) birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Bu borsalar üzerinden al – sat işlemleri ile yatırımcıların kolayca portföylerine STMX eklemesi mümkündür. StormX (STMX) listeleyen borsalardan bazıları ise şöyledir:

  • FTX
  • Bittrex
  • Binance
  • KuCoin
  • Uniswap 

  StormX (STMX) Coin Piyasa Bilgileri

  STMX’in piyasa bilgilerine göre toplam 10 milyon arzı olduğu görülmektedir. Resmi bilgilere göre toplam token arzının dörtte biri şirket ve kurucu ekibe dağıtılmıştır. STMX belirtecinin diğer yüzde 23’lük kısmı platform kullanımı ve desteği için kilitli kalmaktadır. Toplam token arzının yüzde 40’ından fazlası ise crowdsale etkinliği kapsamında dağıtımı yapılmıştı. Toplam arzın yüzde 10’luk kısmı ise kullanıcılar arasında dağıtımı gerçekleştirilmişti. 

  StormX, başlangıç aşamasında STORM simgesi ile piyasalarda işleme başlasa da 2020’de şirket tarafından bir token takası ile STMX ticker piyasa sürülmüştür. Ocak 2018’de 0,24 dolar seviyesi ile tüm zamanların en yüksek değerini görmeyi başarmıştır. StormX (STMX) hakkında piyasa tahminleri ve analistlerin STMX hakkındaki genel değerlendirmelerine kriptoanaliz sayfasından hızlı erişim sağlayabilirsiniz. 

  StormX (STMX) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  StormX (STMX), popüler birçok kripto borsasında mevcuttur. Bu borsalardan kullanıcıların hızlı işlem yapması mümkündür. StormX (STMX) satın alımları için kısaca şu adımlar takip edilebilir:

  • 1. Adım: Güvenilir STMX listeleyen borsalara giriş yapılır. 
  • 2. Adım: Kayıt işlemleri tamamlanır. 
  • 3. Adım: Onay sonrasında hesaba para aktarılır. 
  • 4. Adım: ETH, USDT, BTC, BUSD gibi işlem çiftleri ile satın alım gerçekleştirilir. 
  • 5. Adım: Güvenilir ve uyumlu cüzdanlarda saklanır. 

  Özet Olarak

  Yerleşik bir geri ödeme uygulaması olarak uzun süredir faaliyetlerine devam eden StormX, sektördeki köklü projeler arasında yerini almıştır. Kriptonun yaygınlaşmasına yönelik faaliyetleri ise beğenilmektedir. Genel çerçevede olumsu görünüm çizse de kısa ve orta vadeli risklere göre işlem yapılması gerekecektir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle