Kripto Para

2 yıl aradan sonra bir ilk! BTC’yi zirveye ulaşabilir!

  Bitcoin’de 2 yıl aradan sonra gelen son başarı, yeni bir zirvenin müjdesi olabilir! Nisan ayını da yükselişle kapatan lider kripto para birimi 4 kez üst üste yukarı ivme yakaladığı son seri ile 2 yıl sonra bir ilke imza attı!

  Yılbaşından bu yana yükseliş ivmesini devam ettiren Bitcoin (BTC), Nisan ayını da pozitif kapattı. Yaşanan son aylık kapanışla birlikte 4 kez üst üste yukarı ivme yakalayan lider kripto para birimi 2 yıl aradan sonra bir ilke imza atmış oldu. Yakalanan bu başarı ise büyük önem taşıyor, zira istatistik diyor ki bu tesadüf peşinden yüzde 260’lık bir yükselişi beraberinde getirebilir! 

  Bitcoin Yüzde 260 Yükselecek Mi?

  Nisan ayı kapanışı ile birlikte Bitcoin’de yüzler güldü. Yılbaşından bu yana yüzde 80’lik bir fiyat yükselişi yaşayan lider kripto para birimi, son aylık kapanışla birlikte 4 ay üst üste pozitif bir kapanış gerçekleştirdi.

  Yakalanan bu başarı ise istatistiklere göre önemli bir yükselişin işareti olabilir... En büyük kripto para biriminin son 10 yıllık istatistiklerine bakıldığında ise benzer bir istatistik, peşine 1 yıl içinde ortalama yüzde 260’lık yükseliş getiriyor.

  “Kripto Likiditeyi Yutar”

  Çeşitli kuruluşların 100 bin dolarlık Bitcoin hedefleri bulunurken Bloomberg TV’de durumu değerlendiren CMC Investment Singapur’un analisti Christopher Forbes, “Kripto paraların en önemli özelliği bir paratoner gibi likiditeyi çekmek” dedi. İlerleyen dönemde yükselişi devam edeceğini düşünen Forbes, “Son dönemde de likiditenin piyasaya yeniden girdiğini görüyoruz. İlerleyen dönemde yükselişin devam edeceğini düşünüyorum.” ifadeleri ile beklentisini paylaştı.

  Kripto Para Piyasalarında Son Durum

  Bloomberg Intelligence, Standart Chartered ve daha pek çok kuruluşça yükseleceği düşünülen Bitcoin fiyatı %bitcoin+usd% dolardan fiyatlanıyor. Lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatı %ethereum+usd% dolarda seyrediyor. Pozitif aylık kapanış ardından piyasada satış baskısı artarken, bazı önemli kripto para birimlerinin son dakika fiyatları şu şekilde değişiyor:

  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • DOGE - %dogecoin+usd% dolar
  • SHIB - %shibainu+usd% dolar
  • AVAX - %avalanche+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle