Kripto Para

Madencilik cihazı üreticisinden DOGE ve LTC'ye özel cihaz!

  Kripto para dünyasının en büyük kripto para madencilik cihazı üreticisi Bitmain, yeni bir duyuru yaptı. Dev şirket bundan sonra Dogecoin ve Litecoin madenciliğine özel cihazlar geliştirdiğini açıkladı…

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği Çinli kripto para gazetecisi Colin Wu, yeni bir gelişmeye dikkat çekti. Buna göre Bitmain kripto para madencilik cihazları üreticisi dev şirket, piyasaya Dogecoin (DOGE) ve Litecoin (LTC) için kullanılacak madencilik makineleri sürecek. Bitmain’in düzenlediği basın toplantısında çok dikkat çekici açıklamalara yer verildi. 

  Sektörün en büyük ve popüler kripto para madencilik cihazı üreticisi Bitmain, L7 adı verilen yeni kripto para madencilik cihazını tanıttı. Bu cihaz, hem Dogecoin hem de Litecoin madenciliği yapmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Basın duyurusunda cihazın 9500 MH/s gücüne sahipken elektrik tüketiminin ise yalnızca 3425 watt olduğu vurgulandı.

  15 Bin Dolardan Başlayan Fiyatlar

  Bitmain tarafından duyurulan ve dünyanın dört bir yanındaki kripto para madencilik tesislerinin yakından takip ettiği cihaz sektörde çok büyük ses getirdi. Bitmain, L7 isimli Dogecoin ve Litecoin madencilik cihazının fiyatını 15 bin dolar olarak açıkladı. Bununla birlikte yurt dışı satış fiyatının ise yüzde 13 indirimli olacağı ifade edildi.

  Kasım ayından itibaren siparişlerin teslim edilmeye başlanacağı belirtirken, dünyanın dört bir yanındaki kripto para madencilik firmalarından yoğun talep olduğu açıklandı. Bunun yanı sıra Bitmain, 5 nanometrelik çip tabanlı su soğutmalı Bitcoin madencilik cihazı geliştirdiğini de duyurdu. 

  En Büyük Madencilik Cihazı Üreticisi

  Bitmain tarafından gerçekleştirilen L7 kripto para madencilik cihazı lansmanında şirketin gelecekteki planlarına yönelik önemli açıklamalar da yapıldı. Firma Dash için D7 adında yeni bir cihazın üretim aşamasında olduğunu açıkladı. 2013 yılında Jihan Wu ve Micree Zhao tarafından Pekin’de kurulan Bitmain, sektöre Bitcoin madenciliğinde kullanılan tümleşik devre (ASIC) üreterek giriş yapmıştı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle