Kripto Para

Square, dünya çapında BTC madencilik sistemi kurmak istiyor!

  Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, 15 Ekim akşam saatlerinde Twitter’dan Bitcoin (BTC) madenciliğine ilişkin çok önemli bir paylaşımda bulundu. Dorsey paylaşımında, Square şirketinin dünya çapında bir BTC madenciliği sistemi için planlarının olduğunu belirtti ve kripto topluluklarından fikir almak istedi.

  Kripto para piyasaları son haftalarda oldukça hareketli zamanlar yaşıyor. Birçok uzman isim, piyasaların yılın son çeyreğinde yukarı yönlü hareketleneceğini öngörüyordu. Ancak bu öngörülerin temel dayanağı, geçmiş yılların son çeyreklerinde görülmüş olan ciddi değer artışlarıydı. Yani birçok uzman isim, aslında sektörün tarihi tekrarlayacağını düşünerek bu fikirleri ortaya atmıştı. Ekim ayının ilk 2 haftalık dilimine bakıldığında, bu fikirlerin gerçeği nispeten yansıttıkları görülüyor. Ancak görülen değer artışlarının, daha çok son dönemlerde üst üste gelen gelişmelere bağlı olduğu düşünülüyor.

  Kripto Para Piyasaları Adına 2 Önemli Gelişme

  15 Ekim Cuma akşamı, kripto para piyasaları için oldukça önemli gelişmelerin yaşandığı bir gün oldu. Zira bu tarihte ABD Menkul Kıymetler  ve Borsa Komisyonu (SEC), bir süredir oluşan beklentileri karşılayarak bir Bitcoin (BTC) ETF’ine onay verdi. Bu gelişme ile Bitcoin hızlı bir değer artışı yaşarken, bu değer artışını destekleyen bir önemli gelişme haberi de Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey’den geldi. Dorsey, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Square’in dünya çapında bir Bitcoin madenciliği sistemi için planlarının olduğunu duyurdu.

  Jack Dorsey’in Paylaşımı

  Jack Dorsey, Twitter üzerinden konuya ilişkin olarak yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

  Square, dünya çapındaki bireyler ve işletmeler için özel silikon ve açık kaynağa dayalı bir Bitcoin madencilik sistemi kurmayı düşünüyor. Bunu yaparsak, donanım cüzdan modelimizi izleyeceğiz: Toplulukla işbirliği içinde açık oluşturmalar. Ama önce bazı sorular ve görüşlerimiz var.

  Dorsey, Madencilik İşlemlerinin Daha Erişilebilir Olmasını İstiyor

  Dorsey, bu paylaşımından sonra görüş ve düşüncelerini belirten 5 ana paylaşım daha yaptı. Bu paylaşımlarında Dorsey, kripto topluluklarından bu konuda fikir almak istedi ve dünya çapında daha adil bir BTC madenciliğinin gerekli olduğunu vurguladı. Dorsey, madencilik işlemlerinin daha verimli olması gerektiğini ve bu nedenle temiz enerji kaynaklarının kullanılması gerektiğini de ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle