Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 8 Aralık 2022

  İnişli çıkışlı bir grafik çizen lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hareketleri yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Son dönemde yeni yön bulmada kararsız kalan BTC ve diğer kripto para birimlerinde konsolidasyon süreci devam ediyor.

  8 Aralık 2022 Perşembe gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto düzenleme çalışmaları devam ederken şirketlerin mevcut kurallara uyması gerektiğini hatırlattı: “Bu tokenlerin çoğu menkul kıymet olduğu için, bu da kumarhanelerin uzun zamandır test edilmiş yasalarımıza uyması gerektiği anlamına geliyor.”

  ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase CEO’su Brian Armstrong, FTX iflasından sonra yapılacak düzenlemelerin sektöre olumlu yansıyacağını iddia etti: “Son olayların bu anlamda bir tetikleyici olacağını ve ABD’de artık net kurallara sahip olacağımızı düşünüyorum. Bence bu hem Coinbase hem de tüm kripto para endüstrisi için iyi bir şey.”

  Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Başkanı Waters, FTX’in çöküşüyle ilgili olarak Sam Bankman-Fried’ın mahkemeye çağrılmayacağını söyledi. SBF daha önceki açıklamasında borsayı iflasa götüren süreç hakkında önce bilgi sahibi olup sonra her şeyi şeffaf biçimde anlatacağını belirtmişti. 

  Ödeme devi Mastercard CEO’su Grace Berkery, FTX iflasının yeni fırsatlar yarattığını söyledi: “Bu bir fırsat ve sıfırlama zamanı. Mastercard olarak, altta yatan teknolojide çok fazla umut olduğuna inanıyoruz. Bu alanda çok şey yaşanıyor.”

  Robinhood CEO’su Vlad Tenev, yüklü miktarda hisse tutan Sam Bankman-Fried hakkında açıklama yaptı: “Gerçek şu ki borsamız halka arz olmuş durumda. Dolayısıyla Robinhood hisselerini isteyen herkes satın alabilir. SBF’nin şirketin bir kısmına sahip olması bir ortaklık olduğunu göstermez.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC yatay yönlü hareket ederken 16.883 dolardan işlem görüyor. Lider altcoin ETH ise yüzde 1.29 artışla 1.240 dolardan fiyatlanırken BNB, XRP, DOGE fiyatlarındaki kademeli artış devam ediyor. Piyasa değerine göre en büyük ilk 10 listesinde olup günün en fazla değer kazanan altcoini yüzde 2.23 yükselen MATIC oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle