Kripto Para

SHIB coin 21 kat arttı! Milyonerler üretti

  Kripto para piyasalarında daha önce birçok proje “Ethereum katili” ya da “Bitcoin katili” gibi tanımlarla piyasaya çıkmıştı. Şimdi ise “Dogecoin katillerine” sıra gelmiş gibi görünüyor. Piyasada bu şekilde anılan Akita Inu ve Shiba Inu (SHIB) gibi coin’lerden SHIB daha fazla popülarite yakalamayı başardı. SHIB’in elde ettiği muazzam artışlar, bir kripto para kullanıcısını milyoner yaptı.

  Kripto para piyasalarında son dönemlerde Dogecoin (DOGE) çılgınlığı yaşanıyor. Daha önce Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için ortaya çıkan “katil” projelerin artık yavaş yavaş Dogecoin için de ortaya çıkmaya başladığı görülüyor. Akita Inu ve Shiba Inu (SHIB) gibi altcoinler de bu kategoride yer alan kripto para birimlerinden ikisi. Ancak son dönemlerde fiyat grafiğine ve yatırımcı taleplerine bakıldığında, SHIB’in daha ön planda olduğu görülüyor. Birçok önde gelen kripto para borsasında da listelenmeye başlayan SHIB’in bir yatırımcıyı 9 ay içinde milyoner yaptığı ortaya çıktı.

  SHIB 14 Günde 21 Kat Değerlendi

  Bir kripto para kullanıcısı, yaklaşık 277 gün önce elindeki 10 adet Ethereum ile SHIBA satın aldı. O dönemde 3 bin 800 dolara denk gelen bu yatırımın günümüzdeki ederi 420 milyon dolardan fazla. Ağustos 2020 döneminde ortaya çıkan SHIB geçtiğimiz hafta Huobi, OKEx borsalarında listelendi. Bu hafta ise SHIB; Binance, KuCoin ve FTX gibi önde gelen kripto para borsalarında listelenmeye başladı. CoinGecko verilerine göre Shiba Inu, son 14 günlük süreçte değerini 21 kat artırdı.

  Uniswap Üzerinden 15,2 Trilyon SHIB Aldı

  Etherscan verilerine göre 7 Ağustos 2020 tarihinde bir kripto para yatırımcısı TSİ 09.00’da SHIB yatırımı yaptı. Anonim olan yatırımcı o dönemde SHIB alınabilecek tek yer olan Uniswap’te 10 Ethereum değerinde bir işlem gerçekleştirdi. Söz konusu dönemde 10 Ethereum 3 bin 800 dolara denk geliyordu. İşlem ücreti sonrasında yatırımcı 15 trilyon 276 milyar 550 milyon 595 bin 808 adet SHIB satın aldı.

  SHIB, ETH’nin 11 Katlık Yükselişini Gölgede Bıraktı

  O dönemde 3 bin 800 dolar olan Ethereum’ların fiyatı bugün yaklaşık 40 bin dolara denk geliyor. Ancak SHIB, ETH’deki bu 11 katlık yükselişi çok daha ciddi bir yükselişle geride bıraktı. Söz konusu dönemde alınmış olan SHIB’lerin bugünkü değeri 423 milyon dolara denk geliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle