Kripto Para

İniş ve Çıkışlarıyla Haftalık Altcoin Borsa Özeti 8 – 14 Eylül 2021

  Hareketli bir hafta daha geride kalırken altcoin piyasasında da inişli çıkışlı bir grafik çizildi. En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatında yaşanan düzeltmeler, altcoin piyasasını da olumsuz etkilemişti. Ciddi oranda değer kaybı yaşayan altcoin projeleri toparlanma sinyalleri gösterirken, yatırımcılar da yükseliş beklentileriyle pozisyon almaya başladı.

  8 Eylül ile 14 Eylül 2021 tarihleri arasında altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri ve fiyat hareketlerini haftalık özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  8 Eylül Çarşamba Altcoin Borsa Özeti

  Hafta başından bu yana kötü bir performans gösteren altcoin projeleri, 8 Eylül Çarşamba gününde de yatırımcısını üzdü. ADA, BNB ve XRP fiyatında yüzde 2 civarı düşüş yaşanırken, DOT ve DOGE fiyatındaki geri çekilmeler daha yüksek kayıplara yol açtı. Piyasadaki belirsizliklerin devam etmesi yatırımcıları tedirgin etti. 

  Dijital varlıklar konusunda deneyimli bir yatırımcı olan popüler kripto para birimi uzmanı Lark Davis, Solana’nın (SOL) göz kamaştırıcı rallisinin arkasındaki sebepleri sıraladı. SOL fiyatındaki artış hem temeli hem de duyarlılık tarafından yönlendirildiğini söyleyen Davis, Solana teknolojisinin rakibi Ethereum’dan (ETH) daha güçlü olduğunu iddia etti. 

  Piyasanın uzman analistlerinden biri olan Credible Crypto, en kötü düzeltmenin bittiğini ve altcoinlerin ciddi alım fırsatları sunduğunu dile getirdi. Analistin yaptığı açıklamalarda, böyle bir reddedilme yaşanmasını beklediklerini ve bu seviyelerin 2 aydır takip edildiğini vurgulandı. 

  9 Eylül Perşembe Altcoin Borsa Özeti

  Perşembe gününde bazı kripto para birimleri düşüş hareketlerine devam ederken bazılarında yükseliş olması yatırımcıları sevindirdi. Özellikle piyasa genelinde düşüş sinyalleri hakim olduğunda yükselişe geçen Binance Coin (BNB) yatırımcısı bu performanstan memnun kaldı. XRP ise yüzde 1 oranında değer kaybıyla yatırımcısını şaşırttı. 

  Solana’nın son zamanlardaki yükselişi, ağdaki diğer projelere de yaradı. Birçok kripto para birimi SOL’un rüzgarıyla beraber yükselişe geçti. Bunlar arasında SLIM, ATLAS, FTM, SRM, SBR ve RAY kripto paralarının yer alması yatırımcıların dikkatinden kaçmadı. 

  Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, kariyer amacının başkanlara ve CEO’lara olan ihtiyacı ortadan kaldırmak olduğunu söyledi. Hoskinson’un bunu nasıl yapacağı ile ilgili bir bilgi paylaşılmasa da bu açıklamalar, Cardano destekçileri tarafından son derece olumlu karşılandı.

  10 Eylül Cuma Altcoin Borsa Özeti

  Altcoin piyasasında sert düzeltme yaşanan 10 Eylül Cuma gününde ADA fiyatındaki kayıplar yüzde 5’in üzerine çıktı. BNB fiyatında da yüzde 4 geri çekilme yaşandı. XRP ve DOGE fiyatındaki gerilemeler daha az seviyede kalırken genel anlamda kripto para piyasasındaki değer kaybı devam etti. 

  Bitcoin ve genel kripto para piyasasında kırmızı grafikler devam ederken SOL ve AVAX’ın ciddi artışlar yaşadığı görüldü. Son zamanlarda adından sıkça söz ettiğimiz Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX), piyasada kırmız tablolara devam ederken başarılı bir performans ortaya koydu. 

  10 Eylül Cuma günü itibarıyla İtalya futbol ligi ekiplerinden Inter’in taraftar token arzı gerçekleşti. INTER taraftar token’ı Chiliz platformunda satışa sunulmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Altcoin yatırımcılarının büyük ilgisiyle karşılaşan token piyasaya iyi bir giriş yaptı. 

  11 Eylül Cumartesi Altcoin Borsa Özeti

  Hafta sonuna gelindiğinde altcoin yatırımcılarını şaşırtan performanslar dikkat çekti. Günün en çok kazandıran altcoin projesi yüzde 10 yükselen Cardano (ADA) oldu. Bunun ışında BNB, XRP, DOGE ve SOL fiyatındaki değişimler sınırlı sayıda kalsa da pozitif yönde olmasıyla sevindirdi. Altcoin piyasasını etkileyen haberler de yatırımcılar tarafından yakından takip edildi. 

  Delta Exchange tarafından yapılan duyuruya göre kullanıcılar günlük, haftalık ve aylık vadelerde işlem yapılabilecek.. Platform hali hazırda Bitcoin (BTC), Ether (ETH), XRP (XRP) ve Binance Coin (BNB) için opsiyon ticaretine imkan tanıyor. Türev piyasaları bu sene kripto paralar özelinde ciddi anlamda büyüdü. Ancak düzenleyici baskıları sebebiyle Binance borsası yakın zamanda Hong Konglu müşterileri için türev işlemlerini askıya almak zorunda kalmıştı.

  Uzman analistler, Dogecoin'in bir başka kopya projesi olan Ekart Inu'yu inceledi. Tecrübeli analistlere göre Ekart Inu; Hotbit, P2P, Probit, Bitforex ve bazı borsalarda listelenmesinin ardından hızlı yükselişine devam edebilir.

  12 Eylül Pazar Altcoin Borsa Özeti

  Haftanın son işlem gününde altcoin piyasasında kısıtlı fiyat değişimleri görüldü. BNB, XRP ve DOT fiyatındaki artışlara rağmen dün hızlı yükselen ADA coin fiyatında bir miktar satış yaşandı. Altcoinlerdeki belirsizlik Pazar gününde de devam etti. 

  Whale Alert tarafından paylaşılan verilere göre, hem Ripple hem de Binance tarafından büyük miktarlarda birkaç XRP transferi gerçekleştirildi. Bu işlemler toplamında yaklaşık olarak 100 milyon XRP transferi yapıldı.

  Solana fiyatında yaşanan artış ile birlikte Ripple ve SOL arasında altıncı en büyük kripto para birimi olma yarışı başladı. Son grafikler XRP’nin yükseldiğini gösterirken SOL yatırımcılarından da ataklar gelmeye devam etti.

  13 Eylül Pazartesi Altcoin Borsa Özeti

  Yeni haftanın ilk işlem gününde sert düzeltme ile karşılaşan altcoinler, yatırımcıların dengesini bozdu. Toparlanması beklenen ADA fiyatında yüzde 7, BNB fiyatında ise yüzde 4 kayıp yaşandı. Piyasaya yansıyan olumsuz haberlerin etkisiyle XRP fiyatı da pazartesi günü yüzde 5 değer kaybetti. 

  Polkadot (DOT), Tesla CEO’su Elon Musk’ın yeni köpeğinin fotoğrafına rağmen Dogecoin’in (DOGE) üzerindeki liderliğini koruyor. Polkadot, kısa bir süre önce piyasa değeri bakımından popüler meme kripto para birimi Dogecoin’i geride bıraktı ve yerini kolay kolay geri vermedi. Musk’ın hamleleri DOGE fiyatında beklenen artışı getirmedi.

  Piyasada aşağı yönlü bir ivme devam ederken SOL daha fazla direnemedi ve düşüşe geçti. AVAX ise yükselişini sürdürüyor. Deneyimli analistler AVAX coinin tüm zamanlar rekorunun 59 dolar olduğuna dikkat çekerek bu kripto para biriminin yeni ATH’leri hedeflediğini hatırlattı.

  14 Eylül Salı Altcoin Borsa Özeti

  Son 7 günlük performansta popüler altcoin projelerinin sert düzeltmeler yüzünden kötü bir performans ortaya koyduğu görüldü. ADA, BNB, XRP, SOL ve DOGE fiyatlarındaki değişimler pozitif sinyal vermeye başlasa da yatırımcıları son 7 gün içinde terste bıraktı. 

  ABD’li perakende devi Walmart iddialara göre, 1 Ekim tarihinden itibaren Litecoin kabul etmeye başlayacak. Kripto varlık endüstrisinin inkar edilemez bir ivme yaşadığını kaydeden CEO Doug McMillon, müşterileri için çevrim içi alışverişleri kolaylaştırmaya hazır olduklarını söyledi. Kripto para basınında geniş yankı bulan bu iddialar LTC fiyatında da yükselişe neden oldu. 

  SolScan ve Solana Beach’ten elde edilen veriler, son işlem blokunun iki saat gecikmeli gerçekleştiğini gösterdi. Solana Vakfı konu hakkında Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaptı ve ağın “aralıklı stabilite sorunu” yaşadığını söyledi. Bu duyuru, SOL fiyatında kısıtlı da olsa düşüşe yol açmasıyla yatırımcılarda panik yarattı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle