Kripto Para

Kripto borsaları fırtına öncesi sessizliği fırsata çeviriyor

  Hindistan’da bulunan kripto para borsaları, son dönemde Bitcoin fiyatındaki ve hacmindeki düşüşü sorun etmediklerini belirtiyor. Ülkenin önde gelen borsaları, bu durgunluğu bir sonraki büyük kripto para patlaması öncesinde hazırlık amaçlı değerlendiriyor…

  Hindistan merkezli kripto para borsaları, Bitcoin (BTC) fiyatında ve hacminde yaşanan son dönemdeki düşüşleri dert etmiyor. Kripto para basınında geniş yankı bulan haberde, bu borsaların düşüşleri bir sonraki büyük patlama öncesi hazırlık yapmak için fırsat olarak gördükleri belirtildi. 

  Hintli Kripto Para Borsaları Endişeli Değil 

  Hindistan kripto para borsaları, büyük Bitcoin patlaması öncesinde altyapılarını hazırlamak ve geliştirmek için mevcut piyasa durgunluğunu fırsat olarak görüyor. Bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunan CoinSwitch Kuber CEO’su Ashish Singhal şunları söyledi: “Şu anki ayı piyasası, güvenliği daha da güçlendirmemiz ve varlık sınıfları olarak kripto paralar hakkında daha fazla farkındalık yaratmak için eğitimler vermemiz açısından bize fırsat sunuyor.”

  Kripto para basınında öne çıkan haberde, Hindistan’da faaliyet gösteren büyük kripto para borsa yöneticilerinin görüşlerine de yer verildi. CoinSwitch borsası dışında CoinDCX ve WazirX gibi büyük borsaların da benzer görüşte oldukları belirtildi. Hindistan’da kripto para sektörüne yönelik sert tutum, yerini daha ılımlı politikalara bıraktı.

  Hindistan’da Kripto Para Regülasyonları

  Hindistan, uzun bir süredir kripto para ve diğer dijital varlıklara karşı olumsuz bir tutum içindeydi. Ancak son zamanlarda bu sert tutumda yumuşama olması da dikkatlerden kaçmadı. Ekonomik anlamda zorlu bir dönemden geçen Hindistan, 1 milyar 300 milyonluk nüfusu ile mali anlamda zorluk yaşıyor

  Hindistan’ın finans dünyasında önde gelen isimlerinden biri olan ve aynı zamanda dünyanın en zengin 38. insanı konumundaki Rakesh Jhunjhunwala, Bitcoin karşıtı olmasıyla biliniyor. Hindistan’ın Warren Buffet’ı olarak görülen milyarder, BTC’nin yasaklanması gerektiğini düşünen isimler arasında yer alıyor. Rakesh Jhunjhunwala’nın 3.2 milyar dolarlık serveti olduğu biliniyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle