Kripto Para

SEC yetkilisi konuştu: “Düzenleme çok daha hızlı olacak”

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) düzenleme talebine ilişkin gelişmeler aralıksız sürüyor! Ripple (XRP) ile başlayan ve stabil coin’ler ile devam eden kripto para karşıtı adımlar yasal düzenleme boyutuna ulaşırken, CNBC’ye konuşan SEC yetkilisi düzenlemelerin çok daha hızlı olabileceğini belirtti!

  SEC’in kripto para sektörüne yönelik baskısı sürüyor! Yasal düzenleme konusunda ısrarında Terra çöküşü ile vites artıran kuruluşun görüşlerini almak adına CNBC’den bir gazeteci, SEC’den Hester Price ile görüştü. SEC yetkilisi ise düzenleyicilerin yavaş hareket etmesinden rahatsız olduğunu vurgulayarak daha hızlı düzenleme olabileceği sinyallerini verdi.

  “Düzenleme Kripto Alanındaki Yenilik Seviyesini Kısıtlamaz”

  Terra’nın LUNA ve UST’sinde yaşanan trajik olayların düzenleyicilere etkisini ölçmek adına CNBC’den bir gazeteci, SEC yetkilisi Hester Price’a başvurdu. Gazeteci, düzenleme ile sektörün baskı altına alınıp alınmayacağını öğrenmek isterken, düzenlemelerin çok daha hızlı gerçekleşebileceği açıklaması ile karşı karşıya kaldı!

  Peirce, kripto düzenlemesinin Terra sonrası çok daha erken gerçekleşebileceğini söylerken, düzenleyicilerin kripto yenilikçileri ile iyi ilişkiler kurması gerektiğini de ifade etti. Bu açıklama sektörü biraz olsa rahatlattı. Zira baskı bekleyen sektör, “Sorumlu düzenleme, sorumlu inovasyonla birlikte çalışmalıdır” yaklaşımı ile karşılaştı.

  Pierce’in Asıl Endişesi Sahtekarlık!

  Röportajda Pierce’in kripto ile ilgili endişelerini de öğrenmek isteyen gazeteci, herhangi bir endişe duyup duymadığı sorusunu yanıtladı. Pierce ise asıl endişesinin kripto alanında meydana gelen sahtekarlık düzeyli olduğunu vurguladı.

  İnsanların Mahremiyetini Korumanın Önemli Olduğunu Düşünüyor

  Düzenleyicilerin yapacağı çok iş olduğuna inanan Pierce, düzenleyicilerin farklı modeller deneyerek en iyiyi geliştirmek durumunda olduğuna inanıyor. Pierce göre genel halkın korunmaya ihtiyacı var ve onları koruyan ve mevcut düzenleyici çerçeveye bağlanabilecek en iyi modelin denenerek ve kripto yenilikçileriyle birlikte çalışılarak elde edilmesi mümkün!

  Röportajın sonunda ise SEC’in de insanların mahremiyetinin korunması gerektiğine inandığını belirten Pierce, onları sansürlemenin önemli olduğunun altını çizdi. Sektör ise Pierce’nin açıklamalarından memnun kaldı. Eğer SEC tıpkı Pierce’nin anlattığı gibi düşünüyorsa, düzenlemeden endişe duyulmasına gerek olmadığını beyan eden yatırımcı sayısının giderek artacağını tahmin etmek sürpriz olmayacaktır. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle