Balinaların gözüne kestirdiği altcoinler

  Son dönemlerde Bitcoin (BTC) fiyat performansı olarak çift yönlü hafif dalgalanmalar ile hareket ediyor. Öte yandan kısa süre önce rekorlara doyamayan Ethereum’un (ETH) da nispeten durgun seyre geçtiği görülüyor. Ancak Santiment verileri, balinaların BTC ve ETH biriktirmeye devam ettiğini gösteriyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son haftalarda yatırımcılarını bir hayli üzdü. Zira Bitcoin, Nisan ayında gelen rekorun ardından yaşadığı sert fiyat düzeltmelerin etkisinden hala çıkabilmiş değil. Bitcoin’in yatay seyre geçmesiyle birlikte rekorlara koşan, son günlerin en popüler kripto paralarından biri olan Ethereum’un (ETH) durgun seyre geçtiği görülüyor. Piyasanın en büyük iki kripto para biriminin sakin bir evreye geçtiği görülürken, balinaların işlemleri heyecan yarattı.

  Balinalar Ethereum’a Yöneldi, Analistler Yükseliş Bekliyor

  Kripto para analiz firması Santiment tarafından yapılan açıklamada, balinaların yeni odağının Ethereum olduğu ve piyasalarda yeni eğilimlerin görülmeye başladığı bildirildi. Ethereum, Mayıs ayının ilk haftasında 3 bin 611 dolarda ATH belirledi. Tüm zamanların rekorundan sonra ise ETH fiyat düzeltmesi yaşadı. Santiment açıklamalarına göre ETH’de gelen fiyat düzeltmeleri ile birlikte balinalar ETH almaya başladı.

  Santiment açıklamalarına göre büyük çaplı kripto para borsalarında yer alan balina hesapları, Ethereum’ları borsalardan kendi cüzdanlarına çekmeye başladı. Bu nedenle de orta ve uzun vadede Ethereum’un yükselişe geçeceği yorumları gündeme geliyor. Ayrıca birçok analist, ETH 2.0’daki gelişmeler sürdükçe ve Londra güncellemesi yaklaştıkça, ETH fiyatında artışların devam edebileceğini ifade ediyor. Hatta bazı analistler, 2021 yılı bitmeden Ethereum’un 10 bin dolar seviyesine kadar “rahatlıkla” yükselebileceğini iddia ediyor.

  Santiment’in Yükseliş Trendinde Gösterdiği Altcoinler

  Santiment tarafından yapılan açıklamalarda “Bitcoin geride kalan birkaç günde düştü fakat bu sırada yeni balina adresleri ortaya çıktı” ifadelerine yer verildi. Kısa vadede piyasada belirsizlik hakimken, birçok analist orta ve uzun vadede Bitcoin’in de yükselmesini bekliyor.

  Öte yandan Santiment şirketi, Ethereum ve Bitcoin’in yanı sıra yükseliş trendinde olan diğer coinleri de sıraladı. Santiment’in yükseliş eğiliminde olarak gösterdiği altcoinler şöyle:

  • Dogecoin (DOGE)
  • Safemoon (SAFE)
  • Ethereum Classic (ETC)
  • Dent (DENT)
  • Coinvest (COIN)

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle