Kripto Para

SEC üyesinden Bitcoin ETF’si sorusuna dikkat çekici yanıt

  Kripto para sektörünün büyük bir merakla beklediği Bitcoin ETF’si gündemdeki önemini koruyor. SEC’e yapılan başvurular hakkında açıklama yapan Hester Peirce, bu konuda gelen sorulara çarpıcı yanıtlar verdi…

  Kripto para dünyasına yakın olması sebebi ile topluluk tarafından “kripto anne” olarak tanınan SEC üyesi Hester Peirce, yeni açıklamalarda bulundu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) son dönemdeki popüler isimlerinden olan Peirce, Bitcoin ETF’si hakkında gelen sorulara yanıt verdi.

  Kripto para topluluğu ve sektör temsilcileri, ABD’de borsa işlemlerinin yasak regülatörü olan SEC’in Bitcoin ETF başvurularına nasıl baktığını merak ediyor. Kripto para uzmanlarına göre regülatörün bu işlemlere onay vermesi durumunda, kurumsal dev şirketler güvenilir aracılar üzerinden Bitcoin yatırımı yapabilecek. Bu gelişme de Bitcoin fiyatının 8 yıl kadar sürebilecek bir boğa rallisi yaşama ihtimalini doğurduğu için yakından takip ediliyor.

  Kripto Anne Sorulara Yanıt Verdi

  Sektörün “kripto anne” lakaplı SEC üyesi Hester Peirce, açıklamalarında tüm söylediklerinin kişisel düşünceleri olduğunu ve resmi bir açıklama gibi yorumlanmamasını istedi. Yeni SEC başkanı hakkında değerlendirme yapan Peirce, kripto para sektörünün çok iyi bilen birinin başkan olmasının harika bir durum olduğunu söyledi.

  Bitcoin ETF’si hakkında gelen sorulara da dikkat çekici yanıtlar veren ünlü SEC üyesi şunları aktardı:

  Her başvuruda piyasa gerçeklerini ve koşullarını göz önüne alırız. İnsanlar genel olarak daha önceki ret kararlarına bakarak nasıl karar vermeleri gerektiğine ilişkin fikir sahibi olmaya çalışıyor. Ancak bana göre biz bunu onaylamak için geciktik. Bazı onay standartları belirlememiz işimizi zorlaştırdı. Bu nedenle nasıl bir karar çıkacağını gerçekten bilmiyorum. Yeni SEC başkanının bu konuda karar vermek için bize yardımcı olacağını düşünüyorum.”

  Bitcoin Fiyatından Bağımsız Karar Verilecek

  SEC olarak Bitcoin fiyatı veya volatilitesi ile ilgilenmediklerini söyleyen Peirce, BTC’nin borsada işlem gören ürünlerden biri haline getirilmesinin daha iyi olup olmayacağına baktıklarını belirtti. Kanada ve birkaç ülkede Bitcoin ETF’sinin onaylandığını belirten Peirce’nin bu açıklamaları kripto para topluluğunda heyecan yaratırken şunları aktardı: “Bitcoin için uyguladığımız standart diğer ürün türlerine uyguladığımızdan farklı bu nedenle sonucu tahmin etmek benim için zor.”

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle