Kripto Para

Coinbase yetkilisinden ilginç BTC açıklamaları

  ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase’in Kurumsal Satış Başkanı Brett Tejpaul, kripto varlıkların benimsenmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. SALT konferansında konuşan Tejpaul, “Her şey Bitcoin ile ilgili değil” dedi.

  Kripto para piyasaları, özellikle 2020-2021 rallisinde çok yoğun bir yatırımcı talebiyle karşılaştı. Sektöre, 2021 yılında on milyonlarca yeni yatırımcı girdi. Bu girişlerin arkasındaki en büyük etken ise lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC), ana akımda çok daha fazla yer almaya başlaması oldu. Bitcoin fiyatı yükseldikçe ana akımda daha çok yer aldı, bu da yeni yatırımcıların sektöre girmesine önayak oldu. Ancak birçok kişi, kripto para piyasasının “Bitcoin’den ibaret” olduğu algısına kapıldı. Coinbase Kurumsal Satış Başkanı Brett Tejpaul da yaptığı açıklamasında bu konuya değindi.

  Tejpaul: “Her Şey Bitcoin ile İlgili Değil”

  Brett Tejpaul, Salı günü gerçekleştirilen SALT konferansında konuştu. Tejpaul, buradaki konuşmasında “Her şey Bitcoin ile ilgili değil” sözlerini dile getirdi. Kurumsal müşterilerinden duyduklarını aktaran Tejpaul, konuya ilişkin olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tejpaul “Kurumların kafasında yanan ampul şimdi daha parlak. Ve söyleyeceğim tek şey, her şeyin Bitcoin ile ilgili olmadığı” sözlerini dile getirdi.

  “Kurumsalların Yüzde 75’inden Fazlası BTC’den Fazlasına Sahip”

  Brett Tejpaul, ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase’in kurumsal müşterilerinin yaklaşık %75’inin, Bitcoin’den daha fazlasına sahip olduğunu ifade etti. Tejpaul’a göre bu kitlenin %25’lik dilimi ise en az 5 kripto varlığa sahip. Tejpaul’un bu açıklamalarından sonra, kurumsallara kripto varlık hizmetleri sunan Copper.co Satış Müdürü Glenn Barber da Brett Tejpaul’un açıklamalarına eklemelerde bulundu.

  Glenn Barber’in Açıklamaları

  Glenn Barber, söz konusu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

  Dijital varlıklar, gelecek neslin sermaye piyasası fırsatıdır ve bunun, ürünlerini satmaya çalışan bir grup kripto adamın olduğu sahnede, bizim gibilerin gelmesini istemiyorum. Ancak bu, konuştuğumuz gibi inşa edilen yeni küresel ekonomi.”

  Brett Tejpaul, kripto para piyasalarında her şeyin Bitcoin ile ilgili olmadığını ifade etti ve Glenn Barber da ona katıldı. Ancak piyasa geneline bakıldığında hem birçok kurumsal yatırımcının hem de birçok bireysel yatırımcının, odağına sadece en büyük kripto para birimini almaya devam ettiği görülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle