Kripto Para

Satoshi döneminden kalma BTC cüzdanı 62 kat getirisi sonrası aktif!

  Satoshi döneminden kalma bir Bitcoin cüzdanına ilişkin Whale Alert radarına takıldı! Son 8,5 yılda herhangi bir etkinlik yapılmayan ve içerisinde 1.000 BTC bulunan hesabın aktifleştirildiği bilgisi paylaşıldı. Cüzdanda bulunan Bitcoin’lerin 62 kattan fazla değer kazandığı ifade edilirken, cüzdan sahibinin FBI olma olasılığı da sektörde tartışılıyor. 

  Henüz tarih yaprakları 2013 yılını gösterdiğinde ve insanların gizemli BTC mucidi Satoshi Nakamoto ile internetten sohbet ettiği dönemlerde açılmış bir hesap aktifleştirildi! Whale Alert tarafından tespit edilen ve içerisinde 1.000 BTC olması nedeniyle önemli bir balina kabul edebilecek olan cüzdan, yaklaşık 8,5 yıllık uykusundan tam 62 kat gelir elde ettikten sonra uyandı.

  8.5 Yılda 468 Dolardan 30 Milyon Dolara Yükseldi!

  Whale Alert’e göre cüzdanda 2013 yılında 468,60 dolardan satın alınmış 1.000 adet BTC yer alıyor. 8,5 yıldır hareketsiz duran cüzdandaki bakiye ise 62 kattan fazla değer kazanarak güncel BTC fiyatına göre yaklaşık 30 milyon 395 bin dolara karşılık geliyor. Muazzam bir kazanca işaret edilen cüzdanın geçen onca yıl sonra aktifleştirilmesi ise sektörde tartışma konusu oldu.

  Cüzdan Sahibi FBI Mı?

  Kripto endüstrisinde cüzdan ile ilgili yaşanan tartışmalarda en dikkat çekici başlık ise cüzdan sahibinin FBI olma olasılığı! Yorumlar 2013 yılına atıfta bulunurken, bu yıl Silk Road web sitesinin ABD yasalarına göre kapatılması sonucu ele geçirilen bir BTC cüzdanının olması bu yorumların dayanağı oluyor. Kurucu Ross Ulbricht 2 yıl hapis cezası artından tam 40 yıl hapse mahkum edilmiş ve içerisinde yüklü BTC bakiyesi bulunan cüzdan FBI’a geçmişti. Yorumlar ise aktifleştirilen cüzdanın FBI’a ait olma olasılığı üzerinde duruyor.

  Uykuda Olan Cüzdanlar Aktifleşiyor!

  Habere konu cüzdanla birlikte bu yıl Whale Alert, toplamda uykudan uyanan üç cüzdanı tespit etmiş oldu. Bu yılın başlarında Whale Alert, iki yıl hareketsiz kaldıktan sonra iki cüzdanın daha aktifleştirildiğini tespit etmişti. Bu cüzdanların içerisinde ise 407 BTC ve 500 BTC olduğu bildirilmişti. 2013 yılından kalma aktifleşen cüzdanla birlikte yaklaşık 2.000 BTC tutan üç cüzdan aktifleşmiş oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle