Kripto Para

Sao Paulo’dan müjde! Biletler kripto para ile alınabilecek!

  Brezilya’nın köklü takımlarından Sao Paulo, kripto para endüstrisini sevindirecek bir karara imza attı! Takımdan yapılan açıklamada 26 Mayıs itibari ile taraftarların biletler için kripto para ile ödemelerine izin verileceği açıklandı. Yeni ödeme yönteminde ise aracı Bitso kripto para borsası olacak!

  Latin Amerika’da kripto para rüzgarı esmeye devam ediyor! Brezilyalı futbol kulübü Sao Paulo, 26 Mayıs tarihinden itibaren taraftarlardan bilet ödemelerinde kripto para kabul edeceklerini duyurdu. Yeni eklenen bu ödenme yönteminde sürecin kolaylaştırılması görevini kulübün resmi sponsoru olan kripto para borsası Bitso üstlenecek!

  Tüm İç Saha Maçlarda Kripto Kabul Edilecek!

  Kripto ödeme seçeneğinin detaylarını paylaşan kulüp, biletler için Morumbi şartının bulunmadığının altını çizdi. Takım taraftarları, ister Morumbi’de ister farklı bir stadyumda olsun; Sao Paulo tarafından iç sahada düzenlenen tüm maçlar için kripto para ile ödeme seçeneğinden yararlanabilecek.

  “Sao Paulo’nun DNA’sında Yenilik Her Zaman Olmuştur”

  Sao Paulo’nun pazarlama müdürü Eduardo Toni, aldıkları kararın önemini “çift taraflı” olarak vurguladı! Morumbi stadyumunu modernize etmeyi kendi çıkarları olarak gösteren Toni, bu kararla kripto para birimlerinin herkes için daha erişilebilir hale getirilmesine katkı sunduklarını ifade etti. Toni takım olarak yeniliklere açık olduklarını söylerken, “Bu öncü girişimi başlatmaktan ve Sao Paulo’ya yenilikçi bir deneyim sunmaktan heyecan duyuyoruz. Sao Paulo’nun DNA’sında her zaman yenilik olmuştur.” ifadelerini kullandı.

  Bu Ayrıcalıktan Üyelik Kartlarını Alan Taraftarlar Yararlanabilecek

  Kararın detaylarını aktarmak gerekirse ilk olarak, kimlerin kripto para ile bilet satın alabileceklerini netleştirmek faydalı olacaktır. Sao Paulo, şu anda kripto ile bilet satın alma ayrıcalığını üyelik kartlarını almış kayıtlı destekçilerine sundu. Ve bu destekçilere borsaya müşteri olarak kaydolmanın ardından Total Acesso web sitesinden ya da Bitco uygulamasından olmak üzere iki farklı satın alma yolu sundu.

  Bitso, 8 Ocak 2022’de Sao Paulo’ya üç yıllığında sponsor oldu. Sponsorlukla Bitso, kriptonun faydalarına yönelik farkındalığı artırmakla birlikte Brezilya pazarına yayılmayı hedefledi. Sao Paulo’dan gelen hamle ise Bitso’nun bu hedefte başarılı bir şekilde ilerlediğinin bir göstergesi olarak değerlendirildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle