Kripto Para

Ünlü girişimci batma riski olan kripto firmaları açıkladı

  Kripto para dünyasının yakından tanıdığı isimlerden Ryan Selkis’ten dikkat çeken açıklamalar geldi. Messari’nin kurucusu, batma ihtimalini çok yüksek gördüğü 2 popüler kripto şirketinden bahsetti…

  Kripto para piyasasında konsolidasyon süreci devam ederken, şirketler kripto kışını nasıl atlatacağını düşünüyor. Kripto odaklı şirketlerin son dönemde ciddi likidite krizine girmeleri, yatırımcıların bu sektöre olan güvenini de sarsmıştı. Popüler kripto para araştırma şirketi Messari’nin kurucusu Ryan Selkis, kripto şirketlerindeki son durumu değerlendirdi.

  Kripto dünyasının tanıdığı ünlü girişimci Genesis ve Alameda şirketlerinin kötü kredileri olduğunu söyledi. Selkis, her iki şirketin de iç içe geçmiş kripto borç alma-verme ilişkileri olduğuna dikkat çekti. FTX ve Alameda’nın iflası, kripto kredi şirketi Genesis’in tasfiyesini riske atabileceğinden bahseden Selkis, ayrıca ana şirket Digital Currency Group’un (DCG) iflas riskine değindi. 

  Genesis’in Kredi Defterini İfşa Etti

  Kripto para araştırma şirketi Messari’nin kurucusu Ryan Selkis, 12 Aralık’ta sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla dikkat çekti. Genesis’in 2022 yılı 2. ve 3. çeyreklerinde kredi defterinin 10 milyar dolardan fazlasını çözdüğünü ifşa eden ünlü girişimci “Genesis pozisyonlarının çoğunu sorumlu bir şekilde tasfiye edip borç almıştı.” dedi. 

  Mevcut koşullarda Genesis’in alacaklıları Alameda ve FTX yerine farklı şirketler oldu. Bununla birlikte kredinin geri çekilme tarihleri, iflası önlemek amacıyla Genesis ve üst şirketi Digital Currency Group (DCG) açısından hayati önem taşıyor. Tecrübeli araştırmacı, iflas eden Alameda ile Genesi arasında alacak-verecek konusunda yasal savaş başlayacağını iddia etti.

  Genesis ve Alameda Hukuk Savaşına Girecek 

  Kripto para araştırma şirketi Messari’nin kurucusu, Genesis’in Alameda’dan 13 Ağustos’tan sonra ne kadar borç aldığı ve bunun geri alma kapsamına girip girmeyeceği konusuna değindi. Ryan Sekis, bu konu hakkında “8-13’ten sonra el değiştiren büyük bir sayı varsa, Digital Currency Group’da yeni birinin bu riski nasıl üstlendiğinden emin değilim.” açıklamasını yaptı. Genesis ve Digital Currency Group (DCG) şirketlerinin iflas etmesi halinde GBTC’ye bağlı sermaye çağrısı olabileceğini belirten araştırmacı, Genesis ile Alameda arasında yasal savaşın yaşanacağını öne sürdü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle