Kripto Para

Dev Bitcoin balinasından 138 milyon dolarlık BTC alımı

  Kripto para piyasasında Bitcoin fiyatında yaşanan düşüşler, tarihin en büyük Bitcoin balinasını da harekete geçirdi. Dev Bitcoin balinası, fiyattaki gerilemeyi fırsat bilip 138 milyon dolarlık daha Bitcoin alımı yaptı…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan değişimler perakende ve acemi yatırımcıları tedirgin ediyor. BTC fiyatındaki düşüşe rağmen, kayıtlara göre tarihin en büyük Bitcoin balinalarından biri, alımlarına devam etti. Bu Bitcoin balinası her düşüşte daha fazla alım yaparak BTC biriktirmekten caymadı. 

  Blockchain hizmeti Blockchain.com’a göre, halihazırda on binlerce Bitcoin’e sahip olan bir balinanın hareketleri analistlerin dikkatini çekti. Kripto para basınında geniş yankı bulan bu gelişmeye göre dev balina son piyasa düşüşünde yaklaşık 3 bin 720 Bitcoin daha satın aldı. Bitcoin fiyatına bağlı olarak 138 milyon dolarlık alım yapan bu balina, piyasadaki gerilemelerde Bitcoin biriktirmeye devam ediyor. 

  En Büyük Dördüncü Balina

  Bu alımı yapan Bitcoin balinasının adresi, mevcut koşullar altında piyasadaki en zengin Bitcoin adresleri arasında dördüncü basamakta bulunuyor. Söz konusu adres şu anda 112.593.6 Bitcoin’i bünyesinde bulunduruyor. Bir başka deyişle bu Bitcoin balinasının elinde tuttuğu miktar, piyasada dolaşımdaki tüm Bitcoin’lerin yaklaşık yüzde 0.6’sına tekabül ediyor. 

  Bitcoin tarihinin en büyük balinalarından biri olan bu adres ayrıca 100 bin BTC’den fazla tutan sadece dört adres liginde yer alıyor. Tüm zamanların en büyük Bitcoin biriktiren adreslerinden biri olarak cüzdanda yapılan alım ve satım işlemleri de analistler tarafından yakından takip ediliyor. 

  Bitcoin Fiyatı Her Düştüğünde Alım Yaptı

  Bu adresin öne çıkan bir başka özelliği de bir kripto para borsası ile bağlantısı olmayan blok zincirdeki en zengin Bitcoin adresi olması. Bu adresten daha fazla Bitcoin’e sahip olan 3 BTC balinası ise sırasıyla Binance, Bitfinex ve Huobi kripto para borsalarında bulunuyor. 

  Balinanın piyasadaki işlem geçmişi de analistlerin dikkatinden kaçmıyor. Bitcoin fiyatı ne zaman düşmüşse BTC balinasının o zaman Bitcoin biriktirmeye başladığı görülüyor. Geçtiğimiz ay 30 bin dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin fiyatını da fırsat bilen balina 13.667 BTC satın aldı ve henüz hiç satış yapmadı

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle