Kripto Para

Ripple SEC davasında görüşme tarihi belli oldu

  Ünlü blockchain şirketi Ripple ve SEC arasındaki tartışmalı davada yeni bir gelişme yaşandı. Son dönemlerde kripto para piyasasının en önemli gündemleri arasında yer alan dava için yeni görüşme tarihi belli oldu. SEC ve Ripple 6 nisan tarihinde son kez itirazlarını yapacak.

  Kripto para piyasasının en büyük 7. kripto parası XRP’nin üretici şirketi olan Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasında 2020 yılının sonunda başlayan dava sürecinde her geçen gün yeni gelişmeler ortaya çıkıyor. Davanın iki tarafından sürekli açıklamalar gelmekle beraber görüşmelerle ilgili netlik yoktu. Ripple davasına olan yakınlığı ile bilinen Leodinas Hadjiloizou, yaptığı açıklama ile tarafların görüşeceği tarihin belli olduğunu açıkladı.

  Çekişmeli geçen dava sürecinde Ripple son hamleleri ile davayı lehine çevirmişti. Ünlü blockchain şirketi ile SEC arasında en son Ethereum ve Bitcoin ile ilgili belge sunulmasına yönelik gerginlik gündeme gelmişti. Ripple şirketi SEC’ten Ethereum ve Bitcoin’i nasıl sınıflandırdığına dair belge sunmasını bekliyor. SEC ise bu talebi şiddetle reddetti. Bilindiği gibi Ripple şirketi XRP’nin ekonomik olarak Bitcoin ve Ethereum ile aynı tabanı paylaştığını iddia ediyor.

  Leonidas Hadjiloizou mahkeme tarihi ile ilgili belgeyi paylaştı

  Ripple ve SEC arasında belge sunma tarışmasından kaynaklı yaşanan son gelişmenin ardından görüşme tarihi merakla beklenmeye başlandı. Konu ile ilgili davada Ripple destekçisi olduğu bilinen Leodinas Hadjiloizou’dan açıklama geldi. Leodinas tarafından paylaşılan mahkeme evrakına göre Ripple ve SEC arasındaki görüşme 6 nisan tarihinde gerçekleşecek.

  Leodinas Hadjiloizou tarafından paylaşılan mahkeme evrakı ile belirlendiği anlaşılan tarih uzun süredir bekleniyordu. Bununla beraber tarihin Yargıç Sarah Netburn’ün kararı ile belli olduğu açıklandı. Yapılacak ilk görüşmede Ripple ve XRP’nin borsalardaki listelenmesi konusu tartışılacak. Aynı zamanda Ethereum ve Bitcoin ile ilgili talep edilen belgeler için son itirazların da 6 nisan günü yapılması bekleniyor.

  Görüşmeden olumlu sonuç çıkarda XRP fiyatının yükselmesi bekleniyor

  Ripple ve SEC arasındaki görüşme tarihinin açıklanması ile beraber XRP’nin yaşayacağı fiyat değişikliği de merak konusu oldu. Ripple’ın son günlerde davayı lehine çevirmesi görüşmenin ardından XRP’nin yeniden yükselişe geçeceği beklentisi yarattı.

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle