Kalemder

Bitcoin volatilitesi MicroStrategy konferansında gündeme geldi

  MicroStrategy’nin Bitcoin Eğitim Konferansı’nda Bitcoin’in volatilitesi yeniden gündeme geldi. NYDIG’in kurucusu ve CEO’su Ross Stevens aslında BTC’nin değil de fiat para birimlerinin volatil olduğunu vurguladı…

  Kripto para basınında yer alan haberlere göre Ross Stevens, Bitcoin’in aslında şikayet edildiği kadar volatil olduğunu düşünmüyor. Ünlü isme göre Bitcoin fiat paralara göre üniversite eğitimi ve gayrimenkul gibi harcamalarla karşılaştırıldığında volatil bir nitelik göstermiyor. 

  CEO, şirketin yönetimi altında olan Bitcoin miktarı hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulundu. NYDIG’in kurucusu ve CEO’su Ross Stevens, MicroStrategy’nin Bitcoin Eğitim Konferansı’nda dikkat çekici bir konuşma yaptı. CEO, şirketin yönetimi altındaki varlıkların 2021 yılı sonunda 25 milyar dolar değerini aşabileceğini söyledi. 

  Bitcoin’in En Dikkat Çekici Özelliği

  MicroStrategy ve şirketin CEO’su Michael Saylor, kripto para sektörünün en önemli isimlerinden biri haline geldi. Milyonlarca dolar değerinde BTC satın almasının ardından pek çok defa adını duyuran Saylor, Bitcoin’e son hamlesini de eğitim konferansı düzenleyerek yaptı. Bu konferansta katılanlar arasında NYDIG’in kurucusu ve CEO’su Ross Stevens de yer aldı.

  Stevens, Bitcoin’in en önemli özelliğini “volatil olmaması” şeklinde açıklayarak tüm dikkatleri üzerine çekti. Oldukça tartışmalı görünen bu iddiasını sebebe dayandıran CEO şunları söyledi: “Bitcoin volatil değil, fiat volatildir. Üniversite fiyatı itibari para biriminde değişkendir. Ancak Bitcoin’de giderek daha ucuz hale geliyor. Birinci sınıf gayrimenkulün fiyatı itibari para biriminde çok değişken ancak Bitcoin’de giderek daha ucuz hale geliyor.”

  NYDIG Performansı Hakkında Açıklama 

  Paranın her zaman teknolojiyi ifade ettiğini söyleyen CEO, tarih boyunca pek çok farklı türden para biçiminin bir arada var olabildiğini hatırlattı. Uzman isme göre Bitcoin’in fiat para birimlerini geride bırakmasıyla da benzer bir senaryo oluşabilir. NYDIG’in kurucusu ve CEO’su Ross Stevens ayrıca şirketin geleceği hakkında da açıklamalarda bulundu. CEO’ye göre şirket, 2021 yılı sonuna kadar yönetimi altında bulunan Bitcoin miktarını dört katına çıkartabilir.

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle