Kripto Para

JP Morgan CEO'su: BTC için borçlanan aptaldır!

  JP Morgan Ceo’sundan Bitcoin yatırımcılarına şok sözler geldi. Piyasaları değerlendiren CEO yaptığı açıklamalar ile dikkat çekti. JP Morgan Bitcoin ile alakalı görüşlerini bildirmeye devam ediyor…

  Geçtiğimiz yıllardan bu yana bir çok kez Bitcoin hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan JP Morgan CEO’su Jamie Dimon yine gündeme geldi. Verdiği bir röportajda devlet düzenlemeleri ve Bitcoin hakkında açıklamalarda bulunan CEO, kripto para sektöründe yakından takip edilmeye devam ediliyor.

  Eleştirilerine Düzenli Olarak devam Ediyor

  Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JP Morgan’da uzun yıllardır CEO’luk görevini üstlenen isim Jamie Dimon, 2017 yılından bu yana Bitcoin ve kripto paralar hakkında yaptığı sert açıklamalar ile sektöre karşı kapalı olduğunu belirtti. Bu konuda yaptığı her açıklamada Bitcoin’in bir balon olduğunu ifade eden Dimon tutarlı bir şekilde eleştirilerine devam ediyor. Dimon son olarak Times of İndia’ya çevrimiçi bir röportaj verdi.

  Verdiği röportajda Bitcoin’in kendisi için çok önemli bir varlık olmadığını ve ona sadece insanların önem yüklediğini belirten CEO, insanların Bitcoin’e olması gerekenden çok daha fazla önem verdiini be onun için haddinde fazla çaba harcandığını belirtti. Regülasyon konusunda ise, hükümetler,n zaten her şeyi düzenlemek istediklerini ve bu kapsamda çalışmaların yapılmasının normal olduğunu belirtti.

  “Bitcoin Bir Balon”

  Açıklamalarına devam eden Dimon, satır aralarında kripto varlıklar karşı verdiği çarpıcı mesajlar ile dikkat çekti. Bitcoin’in Menkul kıymet kanununa uyup uymadığını bilmediğini, getirilen düzenlemeler ile ortadan kalkıp kalmayacağı konusunda bir fikrinin olmadığını belirtti.

  Bitcoin İçin Borçlanan Aptaldır İfadesi

  Bulunduğu konum itibariyle önemli bir isim olan Dimon Bitcoin’i Hollanda’daki lale balonuna benzetti. Bitcoin’in lale balonu olduğunu ve bir gün patlayacağını vurgulayan isim “Bir çok kişinin cebini boşaltacak bir balon, Bitcoin almak için borçlanan aptaldır. Dünyadaki tüm piyasalarda spekülasyonlar olur. Komünist ülkeler bile buna dahil. Bu spekülasyonlar olduğunda insanlar neden şaşırıyor anlamıyor” ifadelerini kullandı. 

  Bitcoin’in 5 yıl içerisinde belkide 10 kat bile yürüyebileceğini ancak kendisinin bunlarla hiç bir şekilde ilgilenmediğini belirten isim, kripto sektöründeki aktörler tarafından tepki ile karşılandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle