Kripto Para

Ripple Birleşik Krallık sularında yüzüyor! Yeni işbirliği geldi!

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Aralık 2020’den bu yana süren XRP davasından dolayı zor dönemler geçiren Ripple, ortaklık adımları atmaya ve yeni işbirlikleri kurmaya devam ediyor. Ripple, bu kez de Birleşik Krallık’ta CBDC çalışmaları için Dijital Pound Vakfı’na katıldı.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 22 Aralık 2020’de Ripple’a ve 2 üst düzey yöneticisine 1,3 milyar dolarlık dava açtı. Dava süreci devam ediyor ve nihai kararın ne zaman açıklanacağı hala bilinmiyor. Dava süreci devam ederken bazı ortaklık ve işbirliği anlaşmalarını kaybeden Ripple, buna rağmen dava sürecinde birçok yeni ortaklık ve işbirliği adımı atarak, dava sürecinde güçlü durduğunu gösterdi. Ripple, atılan işbirliği adımlarına bir yenisini şimdi de Birleşik Krallık’ta ekledi.

  Ripple, İnovasyon ve Büyümelerde Ön Planda Olacağına İnanıyor

  Ripple, Birleşik Krallık’ta merkez bankası dijital parası (CBDC) çalışmaları için Dijital Pound Vakfı’na katıldığını açıkladı. Açıklamalara göre Ripple’ın bu katılım adımı, Birleşik Krallık’taki CBDC çalışmalarına teknik ve politik alanlarda küresel olarak bir hız kazandıracak. Atılan işbirliği adımı sonrasında Ripple tarafından gelen açıklamalarda, Ripple’ın İngiltere’nin kripto varlık endüstrisinde sorumlu inovasyonunu ve büyümelerini teşvik etme konusunda ön planda olacağı belirtildi.

  Susan Friedman’ın Açıklamaları

  Ripple’ın Dijital Pound Vakfı’na katılmasının ardından Ripple Yönetim Kurulu Politika Başkanı Susan Friedman, kounya ilişkin bir açıklamada bulundu. Susan Friedman açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Dijital Pound Vakfı ile ortaklaşa bir Dijital Pound tasarımını ve uygulamasını desteklemekten dolayı heyecan duyuyoruz. Dijital Pound Vakfı, Birleşik Krallık’ın daha kapsayıcı ve sürdürülebilir bir finansal sistem inşa etme hedefini ilerletmeye büyük katkı sağlayacak.”

  İngiltere ve CBDC Çalışmaları

  Ripple, İngiltere’nin CBCD çalışmaları konusunda ön planda yer alacağını ifade ederken, vakıf da Dijital Pound’un, Birleşik Krallık’ın yenilikçi bir dijital ekonomiye ve de topluma geçiş sürecini destekleyeceğine inandığını belirtiyor. Bu açıklamalar doğrultusunda İngiltere’deki CBDC uygulamaları, İngiltere’nin gelişmeye devam eden küresel dijital alandaki yerini daha da güçlü ve sağlam hale getirecek.

  Dijital ödeme ortamında daha fazla işlevsellik, daha hızlı ve daha ucuz işlemler, daha sürdürülebilir ve verimli ödemeler alanlarını gören İngiltere Merkez Bankası, bu potansiyelin peşini bırakmak istemiyor. Dijital Pound Vakfı da bu hedefe ulaşmak için adımlar atmaya devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle