Kripto Para

BitMEX kurucusu hapse girebilir!

  Kaldıraçlı kripto para işlem platformu BitMEX borsasının kurucularından Arthur Hayes’in önümüzdeki ay ABD’ye teslim olacağı konuşuluyor. Bugün öne sürülen iddialar kripto para basınında geniş yankı buldu…

  Şu anda Singapur’da yaşadığı tahmin edilen BitMEX borsasının kurucusu Arthur Hayes’in teslim olacağı iddiaları kripto para basınının gündemine geldi. New York bölge mahkemesinden bir avukat, federal hakime sunduğu dilekçesinde Arthur Hayes’in avukatlarından bilgi taşıdı. 

  Popüler kripto para borsasının kurucu isminin avukatları aracılığı ile ABD’li otoritelere teslim olmak için görüşmelerde bulunmaya başladığı belirtildi. Bölge mahkemesi avukatı, ayrıca BitMEX kripto para borsasının diğer kurucu ortağı Ben Delo ve ilk çalışanlarla da temas sağlamasıyla biliniyor. Söz konusu 3 isim, bankacılık kanununa aykırı plan yapmak iddiaları ile geçen yılın ekim ayında soruşturma kapsamına alınmıştı.

  Avukatları Aracılığıyla İletişime Geçti 

  2020 yılı Ekim ayından bu yana suçlanan isimler arasında 4. isim olarak Samuel Reed de tutuklanmış ancak daha sonra kefalet ile serbest bırakılmıştı. New York Bölge Mahkemesi avukatının hakime sunduğu belgede şu ifadeler yer aldı: “Bir avukatla gönüllü teslim olma konusunu nasıl ayarlayabileceğimizi konuştuk. O da bize, ABD’de Hawaii’ye gelebileceklerini ve ilk olarak orada görünebilecekleri önerisinde bulundu.”

  BitMEX borsasının kurucusu Arthur Hayes’in Singapur’da yaşadığını belirten avukat, bu ismin ABD’de görülmek için Hawaii’ye geçiş yapabileceğini kaydetti. Ayrıca daha sonra dava sürecinde gerekmesi halinde New York’a da gelip ABD’li yetkililer ile görüşme yapabileceği belirtildi. 

  BitMEX Kurucuları Teslim Olmayı Düşünüyor

  Borsanın kurucu ortaklarından olan Ben Delo’nun da İngiltere’den gelip ABD’li yetkililere teslim olmak istediği konusu kripto para basınının gündemine geldi. Avukatlar bu talepte bulunmalarına rağmen ABD’ye girişlerinin yasak olması sebebi ile izin almaları gerektiğini belirtiyor

  BitMEX borsasını dava eden kripto para kullanıcıları toplu bir şekilde temsil eden avukat Pavel Pogodin, sosyal medya hesabı üzerinden önemli açıklamalar yaptı. Pogodin borsa kurucularının teslim olma tarihlerini ilk açıklayan kişi olarak dikkat çekti: “Bu platformda yıllarca meydana gelen kötü ve alçakça hareketler sonucunda mağdur olan insanlar için bir tazminat almaya çalışıyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle