Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 16 Ekim 2021

  Kripto para piyasası genelinde pozitif görünümün devam ettiği hafta sonunda önemli gelişmeler yaşandı. En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki yükselişi destekleyen ETF onayı, basında geniş yankı buldu. Bir süredir ralli yapması beklenen altcoinler ise kademeli yükseliş hareketlerine devam etti.

  16 Ekim 2021 Cumartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Uzun bir süredir beklenen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) onay haberi nihayet geldi. SEC, yıllar süren başvurular ve birbiri ardına alınan ret cevaplarından sonra ilk kez bir Bitcoin ETF’ine onay verdi. Bitcoin vadeli kontratlarına yatırım yapacak bir ETF olan ProShares Bitcoin Strategy ETF’i düzenleyici kurumdan onay almayı başardı.

  Bitcoin ETF onayı sayesinde en büyük kripto para artık daha geniş kitlelere açılacak. Bitcoin vadeli ETF’inin Bitcoin’e özellikle kurumsal para akışını artırması beklenirken BTC fiyatının da önümüzdeki dönemde yeni ralliler yapacağı düşünülüyor. 

  Kripto para platformu Bakkt, özel amaçlı satın alma şirketi VPC Impact Acquisition Holdings ile birleşmesini tamamladığını duyurdu. Bakkt’tan yapılan açıklamada, BKKT kısa adıyla 18 Ekim 2021 itibari ile New York Borsası’nda (NYSE), listeleneceği bildirildi.

  Wall Street'in ünlü yatırım bankacılığı ve araştırma firması DA Davidson, 4 ünlü kripto para madencilik şirketi hakkında bir rapor yayımladı. Yapılan araştırmada, madencilik şirketlerinin kısa vadede hisselerinde pozitif bir yükseliş olması beklenirken, bu şirketlerin Çin yasaklarından dolayı ciddi şekilde avantaj elde ettikleri vurgulandı. 

  Altcoinlerde ise YouTuber Matt Wallace, Elon Musk’ın net servetini DOGE olarak hesapladı. Ünlü milyarder bu paylaşıma kayıtsız kalmadı ve verdiği yanıtta bu miktarın Mars’ta yaşam için yeterli olmasını umduğunu söyledi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Borsalardan gelen verilere göre Bitcoin fiyatı yüzde 1.44 oranında değer kazanırken 60.939 dolarlı seviyelerden işlem görüyor. Altcoinlerde Ethereum ve XRP fiyatları yüzde 2’den fazla değer kazandı. Günün en çok sıçrama yapan altcoini yüzde 5.66 artan Polkadot (DOT) olurken en fazla değer kaybı ADA coinde görülüyor. 

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle