Kalemder

Polkadot (DOT) tabanlı Acala yerel sanal makinesi Acala EVM’yi duyurdu

  Polkadot (DOT) ağını kullanan öncü bir DeFi ekosistemi olan Acala, yerel sanal makinesinin çalışır durumda olduğunu duyurdu. Ethereum uyumlu Acala EVM kullanıcıların işlemlerine açıldı…

  Ethereum uyumlu Polkadot yerel sanal makinesi Acala EVM’nin çalışır olduğu duyurusu kripto para basınında yer aldı. Polkadot (DOT) tabanlı öncü bir DeFi ekosistemi olan Acala, zincirler arası birlikte çalışılabilirlik sistemlerinin önemli bir adım dolduğunu belirtti. Kripto para basınında yer alan bilgilere göre, yeni Acala EVM ile blockchain geliştiricileri tek bir cüzdan için tüm teknoloji yığınını kullanabilir.

  Kullanıcılara Hızlı ve Kolay İşlem Yapma Avantajı

  Acala tarafından yeni EVM’ye yerleştirilen akıllı sözleşmeler, DOT, ACA, aUSD, renBTC ve benzeri gibi Polkadot destekli tüm varlıkları sorunsuz bir şekilde kullanabilir. Bunun yanı sıra Ethereum tabanlı varlıklar yani ERC-20 jetonları, Acala destekli DEX’lerde listelenebilir ve gaz ücreti ödemeleri için kullanılabilir.

  Bu gelişmeyle birlikte örneğin bir token sahibi, wrapped Ethereum’unu (WETH) Acala’ya gönderdikten sonra, Ethers (ETH) cinsinden gas ücretlerini ödeyebilir. Üstelik bu amaçla ACA token satın alması da gerekli değildir. Ayrıca Acala EVM, gerçek zamanlı fiyat akışlarını yayınlamak için yerel bir oracle ağını destekler ve birçok protokol türünü destekler. DEX’ler, stablecoin’ler, ödünç verme/ödünç alma araçları ve daha fazlasını destekleyen bu protokol büyük ilgi görüyor. 

  Acala İnceleme

  Acala, Polkadot tabanlı blockchain yeteneğini kullanan, merkezi olmayan finansal protokolleri için özel bir platformdur. Acala, temel stablecoin aUSD etrafında kurulmuştur. Acala, yield farming sentetik varlık ticareti, faiz getirisi gibi işlemler dahil olmak üzere pek çok kullanım avantajı sağlamaktadır.

  Acala’nın gas ücretleri çok düşük ve işlemleri neredeyse anında sonuçlanıyor. Şirket bununla ilgili olarak stake edilmiş Polkadot (DOT) token’larından likiditeyi serbest bırakmak için benzersiz bir stake türevi olan L-DOT’u tanıttı. Bunun dışında Acala, teminat olarak Bitcoin (BTC), Polkadot (DOT) ve L-DOT ile stablecoin’lere ev sahipliği yapmasıyla da dikakt çekiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle