Kripto Para

Peter Schiff: BTC’den iyi anladığım için yatırım yapmam

  Bitcoin (BTC) karşıtı isimlerden Peter Schiff, kripto para eleştirilerine devam ediyor. Ünlü yatırımcı, kendisini Bitcoin’in altında yatan teknolojiyi anlamamakla suçlayan kripto para destekçilerine yanıt verdi…

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı isimlerden Peter Schiff’in açıklamaları gündem olmaya devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüşle birlikte daha fazla konuşmaya başlayan ünlü yatırımcı yine dikkatleri üzerine çekti. Altın savunucusu, tepki gören açıklamalarının yanı sıra BTC fiyatında satış baskısına sebep olabilecek bir faktörden bahsetti. 

  Peter Schiff’e göre bazı kripto para yatırımcıları ellerinde tuttukları BTC’leri satıp bunun yerine Grayscale’in ürünü GBTC satın alıyor. Grayscale’in GBTC hissesi, kurumsal yatırımcıların fiziksel olarak BTC satın almadan BTC’ye yatırım yapmalarını sağlıyor. Peter Schiff bu şekilde hareket eden yatırımcılar yüzünden en büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatı üzerinde satış baskısı oluştuğunu söyledi.

  GBTC Hisseleri Satış Baskısı Yaratır

  Altın yatırımlarını savunan ve kripto para karşıtı görüşleriyle gündem olan Peter Schiff bu konu hakkında şunları söyledi: “Görünüşe göre bazı yatırımcılar GBTC alıp Bitcoin satıyor olabilir. Eğer öyleyse, GBTC’nin Net Varlık Değerine olan mevcut %47’lik iskontosu göz önüne alındığında, bu Bitcoin üzerinde çok fazla satış baskısı yaşatacaktır. Bu noktada GBTC, alımları BTC’den GBTC’ye yönlendirdiği için BTC’ye karşı da önemli bir rakip konumunda.”

  Bitcoin Destekçilerinin İddiasına Yanıt Verdi 

  Kripto para basınında sık sık gündem olan Schiff’e göre bazı kripto para destekçilerinin Bitcoin’in ne olduğundan gerçekten haberi yok. Her fırsatta kripto paraları eleştirdiği için topluluğun hedefi haline gelen ünlü yatırımcı, BTC hakkında hiçbir şey bilmediğini iddia eden kripto para destekçilerine yanıt verdi. 

  Schiff, neden Bitcoin’e yatırım yapmayacağını şu şekilde açıkladı: “Bitcoin HODL tayfası beni BTC’yi anlamamakla suçluyor. Altında yatan teknolojiyi öğrenmek için zaman ayırırsam onu benimseyeceğimi düşünüyorlar. Ancak gerçek şu ki, BTC’yi ona sahip olan insanlardan çok daha iyi anlıyorum. İşte bu yüzden onu benimsemiyorum.” Ünlü yatırımcı, 2020 yılında Bitcoin aldığını ancak cüzdanı bozulduğu için tüm varlıklarını kaybettiğini iddia etmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle