Kripto Para

PayPal kripto para işlemlerinde limitleri arttırdı

  Finans dünyasının önde gelen ödeme şirketlerinden PayPal, kripto para işlemlerinde daha fazla esneklik için harekete geçti. Piyasada daha fazla işlevsellik elde edebilmek için kripto para işlem limitini 100 bin dolara çıkardı…

  Ödeme sağlayıcısı PayPal, kullanıcılarına kripto para işlemleri konusunda daha fazla işlevsellik ve kolaylık tanımak için yeni bir duyuru yaptı. Buna göre Paypal, kullanıcıların haftalık 100 bin dolara kadar kripto para satın almalarına izin vermeye başladı. Ödeme devi, Amerika Birleşik Devletleri merkezli belirli müşteriler için kripto para satın alma limiti haftada 20 bin dolardan 100 bin dolara çıkardığını açıkladı.

  PayPal’ın bu hamlesi kripto para basınında geniş yankı bulurken, şirket bu hamle sayesinde kripto para satın almada daha fazla seçenek ve esneklik vermeyi amaçladığını duyurdu. Kripto para sektörüne özel ilgi gösteren şirket geçen sene ABD’li müşterilerin alım satım ve ödemeler için kripto para kullanmalarına izin vereceğini de duyurmuştu. 

  İşlem Limiti 20 binden 100 bine Çıktı

  Finans dünyasının önde gelen şirketlerinden PayPal, Ekim 2020 tarihinde yaptığı bu duyuruda başlangıçta kullanıcıların her hafta 10 bin dolar kripto para satın almakla sınırlı olacağını belirtmişti. Ancak uygulamaya geçildiğinde bu özellik 20 bin dolar sınırı ile başlatıldı. Geçen yıldan bu yana kullanıcılarının kripto para işlemlerine yönelik artan talebini göz önünde bulunduran PayPal yeni bir hamle yaptı. 

  Dev şirket, kripto para kullanıcıları için özelliklerini genişletme kararı alınca bu doğrultuda ilk olarak önde gelen borsalar üzerinden alımlara izin vermek için Coinbase ile ortaklık kurdu. Finans dünyasında PayPal'a ait ödeme şirketi olarak bilinen Venmo da, nisan ayında kripto para işlemlerini başlatmıştı. 

  PayPal’in Kripto Para Adımları

  Venmo CEO’su Dan Schulman, bu süreçte şirktin faaliyetleri hakkında önemli açıklamalar yaptı. Schulman, PayPal'daki kripto işlemlerinin aylık ortalama hacminin birkaç ay içinde 200 milyon dolara ulaşmasını beklediğini söyledi. Paypal, bugünkü duyurusunda kripto para işlemleri için sınırı 100 bin dolara çıkardı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle