Kripto Para

Oyun devi Ubisoft, Tezos ile ortaklık kurdu

  Dünyanın en ünlü oyun firmalarından Ubisoft, Tezos (XTZ) ile ortaklık kurdu. Atılan ortaklık adımını Tezos bünyesinde yer alan Nomadic Labs isimli Ar-Ge ekibi Twitter’dan duyurdu.

  Ubisoft Blockchain teknolojisini kullanan, DeFi protokolleri ile çalışan en büyük video oyun yayın şirketlerinden biridir. Ubisoft şirketi piyasaya sürdüğü Assassin’s Creed, Watch Dogs, Far Cry, Tom Clancy’s, The Crew, Brothers in Arms gibi ünlü oyunlarla tanınıyor. Şirketin, özellikle Covid-19 salgını sürecinde, piyasa değerini ciddi ölçüde artırdığı da biliniyor.

  Dünyaca ünlü oyun şirketi Ubisoft, kripto para sektörüne aslında uzak değildi ve bu nedenle şirketin bu yönde bir adım atması beklenen bir olasılıktı. Sonunda beklenen oldu ve Ubisoft şirketi Tezos (XTZ) ile ortaklık kurdu. Kurulan ortaklığı Tezos ekosisteminde yer alan Ar-Ge ekibi Nomadic Labs, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile duyurdu.

  Tezos Tarafından Yapılan Açıklamalar

  Atılan ortaklık adımının ardından Tezos Blockchain uzmanı ve Nomadic Labs Başkanı Michel Mauny, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

  “Tezos’u keşfetmeleri adına Ubisoft Stratejik İnovasyon Laboratuvarı ile beraber çalıştığımız için çok mutluyuz. Ubisoft, yıllardır çeşitli protokolleri test ederek Blockchain teknolojisine ilgisini gösteren ilk büyük şirketlerden biridir. Bu sebeple Ubisoft’u ekosistemimiz içinde ağırlıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

  Ubisoft Tarafından Yapılan Açıklamalar

  Tezos kanadından gelen açıklama sonrasında bir açıklama da Ubisoft kanadından geldi. Ubisoft tarafından yapılan açıklamada, şirket misyonlarının; teknolojiyi yaymak, Blockchain teknolojisinin benimsenmesini artırmak olduğu belirtildi. Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Ubisoft Blockchain Girişim Direktörü Nicolas Pouard, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Kurumsal bir baker olarak, Tezos ekosistemine dahil olduğumuz için çok mutluyuz. Ubisoft olarak, Blockchain’in hem oyunculara hem de geliştiricilere yeni fırsatlar getirme potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz. Bu yeni ortaklık, proof-of-stake mutabakat algoritması sayesinde, çevre dostu hizmet anlayışımızla uyumlu bir ekosistemle inovasyon çalışmalarımızı devam ettirmemize imkan sağlayacak.”

  Tezos (XTZ) Nedir?

  Tezos (XTZ) bir akıllı kontrat platformudur. Tezos’u diğer birçok Blockchain sisteminden ayıran en önemli özellik, proje geliştirmelerinin oluşturulan dijital topluluğun onayı ile yapılıyor olmasıdır. Tezos, gerekli görülmesi durumunda geliştirilme yapılmasına imkan tanır.

  Bilindiği gibi BTC ve ETH gibi Blockchain sistemlerinde, sistem geliştirmesi yapılamaz. Bu da ağda çatallanma sorununa neden olabilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle