Alman bankasından Bitcoin analizi

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) piyasa değerini arttırmaya devam ederken, önemli finans kuruluşlarından da yeni raporlar yayınlanıyor. Deutsche Bank analistleri Bitcoin’in artan önemini vurguluyor…

  Dünyanın önde gelen finans kuruluşlarının Bitcoin ve kripto para sektörüne ilgi duymaya başlaması, ekonomistlerin de gözünden kaçmıyor. Almanya’nın en büyük bankası Deutsche Bank imzalı raporda “Bitcoin artık göz ardı edilemez” denildi. Fransız ekonomist Marion Labure’nin de katkıda bulunduğu rapordaki ifadeler kripto para basınında gündem oldu.

  Önde gelen Fransız ekonomist, Bitcoin’in piyasa değerinin 1 trilyonu aşması ve sürekli artan fiyatı sebebiyle önemine vurgu yaptı. Bitcoin’in artık görmezden gelinemeyecek kadar önemli bir varlık olduğunu vurgulayan Marion Labure, BTC savunucularından ve yatırımcılardan da destek aldı.

  “Bitcoin Hayatımızda Kalıcı Olacak” 

  Fransız ekonomist, Bitcoin’in ve diğer kripto para birimlerinin hayatımızda kalıcı olacağının merkez bankaları ve hükümetler tarafından da anlaşıldığını söyledi. Deutsche Bank analistlerinin hazırladığı BTC raporunda, 2021 yılı sonu veya 2022 yılında kripto para birimlerine yönelik regülasyonların yapılacağı belirtildi.

  Raporda ayrıca Bitcoin’in temel değerinin, yatırımcıların ona olan inançlarından kaynaklandığı ifade edildi. Ekonomide Tinkerball etkisi adı verilen durumun yaşandığını belirten analistler, Bitcoin piyasasında da bu durumun geçerli olduğunu belirtti. Bu terime göre insanlar, kendi aralarında bir şeyin değerli olduğuna inanırlarsa, o varlığın değeri inanç doğrultusunda artış gösteriyor. İşte bu durumu Bitcoin fiyatının artması arkasındaki temel sebep olarak görülüyor.

  “Bitcoin Piyasası Y Kuşağından Destek Alıyor”

  Deutsche Bank analistlerinin Bitcoin raporunda Y kuşağı bireylerine yapılan anket sonuçları da paylaşıldı. ABD, Almanya, Çin, İngiltere gibi ülke vatandaşlarına yapılan ankete göre, Y kuşağının yüzde 30’u Bitcoin ve kripto paraların geleceğine inanıyor. Bu kişiler, gelecekte kripto paraların fiat para ve bankaların yerini alacağını düşünüyor. 

  Raporda bu anket sonucuna dikkat çekilere, Bitcoin’in piyasasında gelecek nesillerin önemli destek göstereceği belirtiliyor. Ayrıca Bitcoin’in gelecekte önemli bir ödeme aracı olarak da kullanılabileceği vurgulanan raporda, bu durumun yakın tarihte gerçekleşmesine sıcak bakılmıyor. Deutsche Bank Bitcoin raporu, kripto para topluluğunda büyük ilgi gördü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle