Kripto Para

Bu rapora göre NFT sektörü 200 milyar dolara gidiyor!

  Geride bıraktığımız yıldan bugüne güçlenen NFT sektörüne ilişkin paylaşılan bir rapor Pazar büyüklüğü hakkında bilinenleri resmen altüst etti. Grand View Research imzalı bu rapora göre her ne kadar yavaşlasa da NFT sektörü büyümeye devam edecek ve 2020 yılında 200 milyar dolar büyüklüğe ulaşacak!

  Son günlerde bir önceki yılda yakaladığı büyüme ivmesini ortaya koymakta başarısız olan NFT sektörüne ilişkin paylaşılan bir rapor umut verdi. Piyasa araştırma şirketi Grand View Research tarafından paylaşılan raporda, NFT sektörünün 2030 yılında 200 milyar dolar büyüklüğe ulaşabileceği ifade edildi.

  NFT Pazarına Talep Artıyor

  Grand View Research imzalı rapor, 2021 yılının flaş teknolojileri arasına giren NFT sektörünü tüm ayrıntıları ile ele aldı. Özellikle metaverse sektörünün gelişimini de sürükleyen NFT sektöründe 2022 yılında büyümenin durduğuna yönelik piyasada genel bir kanı bulunmaktaydı.

  Piyasa değeri yaklaşık 15 milyar doları bulan NFT sektörünün, piyasa beklentisinin aksine raporda büyümeye devam edebileceği ifade edildi. Bu öngörüyü ise 2018 ve 2020 yılları içindeki Pazar gelişimini inceleyerek ortaya atan kuruluş, 2022 yılından itibaren %33,9’luk büyüme beklentisi paylaştı.

  2030 Yılında 200 Milyar Dolar Büyüklük Bekleniyor

  Geçmiş yıllara ait verileri inceleyen ve sektöre olan talebin arttığına dikkat çeken Grand View Research, şu anda yaklaşık 15 milyar dolara Pazar büyüklüğüne ulaşan NFT sektöründe büyümenin devam edeceğini öngörürdü. Öngörülerini %33,9’luk yıllık büyüme oranı doğrultusunda şekillendirdiğinde ise ilerleyen yıllar için muazzam bir büyüklüğe işaret ediyor. Raporda 2030 yılında NFT pazarının 200 milyar dolar büyüklüğe ulaşması beklenirken, bu büyümenin ticari NFT’lerin artan hızı ile sağlanacağı belirtiliyor.

  Ticari NFT’lerin Hız Kazanması Bekleniyor

  NFT’ler günümüzde yaygın olarak kişisel amaçlarla kullanılıyor. Ünlü futbolcuların ve basketbolcuların koleksiyonları bu sektörün ilk temsilcileri olarak ortaya çıkarken, ticari NFT’ler şu anda pazarın %31’ini elinde bulunduruyor.

  Grand View Research ise ticari NFT’lerin hız kazanacağını düşünüyor. Şirketlerin önümüzdeki günler itibari ile farklı amaçlar için daha fazla NFT kullanacağını belirten şirket, 200 milyar dolarlık piyasa büyüklüğüne giderken ticari NFT’lerin de Pazar payının artacağını düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle